Ana sayfa Genel Prefabrik Evin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? ( Prefabrik EvAlırken Bilmeniz Gerekenler )

Prefabrik Evin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir? ( Prefabrik EvAlırken Bilmeniz Gerekenler )

Günümüzde prefabrik evlerin gündemde olmasının birçok olumlu sebebi vardır. Fiyat, kurulum, dayanıklılık ve ömürleri gibi özelliklerinden dolayı prefabrik evler tercih edilmektedir. Prefabrik evalırken bilmeniz gerekenler için hazırlamış olduğumuz rehber yazımızın devamındadır.

8
0

Günümüzde prefabrik evlerin gündemde olmasının birçok olumlu sebebi vardır. Fiyat, kurulum, dayanıklılık ve ömürleri gibi özelliklerinden dolayı prefabrik evler tercih edilmektedir. Prefabrik evalırken bilmeniz gerekenler için hazırlamış olduğumuz rehber yazımızın devamındadır.

Prefabrik evler çoğu kişiler tarafında tercih edilen bir modeli haline geldi. Elbette ki tercih edilme sebepleri arasında birçok avantajının olması yatmaktadır. Öncelikle prefabrik evler konusunda ilk bildiğimiz detay dayanıklı olmasıdır. Bu konuda yapılan reklam ve pazarlama tanıtımları prefabrik evlerin satısı konusunda oldukça büyük öneme sahip olmuştur. Sadece dayanıklı olması değil prefabrik evleri betonarme evlerle kıyasladığımızda gerçekten avantajlarını gözler önüne sermektedir.

PREFABRİK EVLERİN AVANTAJLARI NELERDİR

– Öncelikle şuna değinmek gerekir ki prefabrik evlerin kurulumu oldukça kısa bir zamanda sürmektedir. Normal inşaata göre kıyasladığımızda arada müthiş bir zaman farkı yatmaktadır. Bir prefabrik ev ortalama 10 gün içinde size teslim edilmektedir. Elbette evin büyüklüğü, istemiş olduğunuz detaylara göre zaman konusunda uzamalar olabilir ama asla bir betonarme ev gibi uzun sümez. 

– Prefabrik evlerde kurulumdan sonra değişiklikler yapma hakkınızda var. Öneğin tek katlı bir prefabrik ev aldığınızda bunu ileriki zamanlarda dublex’e çevirebilme imkanınız var. Bu ayrıcalığın olması ileride kalbalık bir aile olacaklar için önemli bir fırsat. 

– Ülkemiz bir deprem ülkesi olduğu için sanırım sanırım prefabrik evlerin en büyük avantajı depreme dayanıklı olmasıdır. Bu yapıların oluşumunda çelik malzemeler kullanılması evin dayanıklı olduğunun kanıtı olarak gösterilmektedir. Normal binalarda çatlamalar çökmeler görülürken prefabrik evlerde bu söz konusu değildir. 

– Eğer prefabrik evlerde kullanılan mazlemelerin kalitesine dikkat edildiği vakit ısınma sorununun olmadığı da bilinmektedir. Yalıtımlı malzemelerin kullanılması soğuğa dayanıklı bir ev haline getirmektedir. Prefabrik ev almak isteyenlerin üzerinde durdukları konulardan biri de budur. Eğer üretim aşamasında kalitesiz malzemeye kullanılırsa yalıtım konusunda bu bir dezavantaja dönüşebilir. 

– Prefabrik evlerin görünümleri açısından oldukça moden bir görünme sahiptir. Müthiş bir estekik yapıya sahip olan prefabrik evlerde ki görünümü normal evlerde yakalamaya kalksanız maddi olarak epey zorlanırsınız. sanırım prefabrik evleri kişilerin tercih etme nedenleriarasında dayanıklılık ne kadar ön planda olsa da görünümde oldukça etkilemektedir.

Prefabrik evlerin avantajları arasında dayanıklılıktan sonra gelecek olan madde fiyat konusu olabilir. Bu evlerin maliyeti oldukça uygundur. Öneğin 91 metrekare bir evi 53 bin Türk Lirasına yaptırabiliyorsunuz. Prefabrik evler metrekaresine göre fiyatlandırma yapılıyor. Fiyatlandırma politikası prefabrik evleri daha avantajlı kılıyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here