Ana sayfa Eğitim PMYO Alımları Temel Yetenek Testi ile Mi Yapılacak? Alımların Nasıl Yapılacağı Merak...

PMYO Alımları Temel Yetenek Testi ile Mi Yapılacak? Alımların Nasıl Yapılacağı Merak Konusu!

YGS'nin değişmesiyle YGS ile alım yapan PMYO da alımların nasıl olacağı merak konusu oldu. PMYO için ön başvurularda Temel Yetenek Testi uygulanacak.

8
0

YGS’nin değişmesiyle YGS ile alım yapan PMYO da alımların nasıl olacağı merak konusu oldu. PMYO için ön başvurularda Temel Yetenek Testi uygulanacak.

Liselere geçiş sınavının değişmesinden sonra Üniversiteye giriş sınavında da yeni bir sınav sistemi getirildi. YGS ile alınan PMYO nun ön başvuruları için girmesi gereken sınavın hangisi olacağı merak konusu oldu. PMYO ön başvuruları için adayları TYT ( Temel Yetenek Testi) ile alacak.

Ön başvurularda bu sınavda aldıkları puanlar değerlendirilecek. Temel yetenek testi adındaki sınavdan temel yeterlilik kısmından tabii tutulacak olan adaylar için bu durum daha eşitlikçi bir belirleme olacaktır. Ön başvuru için yapmaları gereken haziran ayında gerçekleşecek olan TYT den yeterli bir puan almak. 2018 yazında gerçekleşecek olan sınavın baraj puanı belirlenmedi. Polis Meslek Yüksek Okulu’nu kazanmak isteyen adayların kaç puan alması gerektiği henüz açıklanmadı. 2018-2019 öğretim yılında sınava giren adaylar toplam 5 polis okuluna girebilecek. Bu yüzden sınavda başarılı olmak için ellerinden geleni yapacak olan polis adaylarının alması gereken baraj puan kısa süre sonra açıklanacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here