Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Periscope Giriş İçin Ne Yapmak Lazım? Neden Kapatıldı?

Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope’un neden kapatıldığına dair gündemde dolaşan soruların üzerine, kullanıcılar Periscope’a giriş yapabilmek için her yolu deniyor.

Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope’un neden kapatıldığına dair gündemde dolaşan soruların üzerine, kullanıcılar Periscope’a giriş yapabilmek için her yolu deniyor.

 2015 yılında Twitter’ın canlı yayın uygulaması olarak, tüm Android ve iOS cihazlarda kullanılmasıyla özellikle cep telefonlarında canlı yayın imkanı sağlayan Periscope, Türkiye’de kullanıma kapatılıyor. Alınan haberlere göre ülkemizde uygulama ile aynı adı taşıyan bir prodüksiyon şirketi, marka hakkı gerekçesiyle uygulamaya dava açtı. 

 Periscope Neden Kapatıldı?

- Advertisement -

 Alınan haberlere göre Türkiye’de bulunan Periskop İletişim ve Prodüksiyon Hizmetleri LTD. ŞTİ isimli bir firma, 2015 yılında Twitter tarafından kurulan Periscope’a dava açtı. Marka hakkının ihlali gerekçesiyle dava açan yerel firma, Periscope’un kapatılmasını talep ederken, uygulamanın kullanıcıları Periscope’un bu olay üzerine Türkiye’ye erişimini yasaklayacağı yönünde çıkan haberler için bir açıklama bekliyor.

Henüz ne Periscope cephesinden ne de aynı adlı firma cephesinden bir açıklama gelmemesi sebebiyle bu durum, dava sürecinin sonlanması ile açıklığa kavuşucak gibi görünüyor. 

 Periscope’a Giriş İçin Ne Yapmak Lazım?

 Çıkan haberler üzerine Türkiye’de bulunan kullanıcılar şimdiden Periscope’a giriş yapabilmek için altenatif yol arayışına girerken, şu an için hala kullanıma açık halde bulunan uygulama için sadece davacı firma tarafından kapatılma talebi istendi. Yani henüz kapatılmayan Periscope’a geçerli giriş işlemlerini kullanarak erişim sağlanılabilir.  

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.