Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Özel Güvenlik 2019 Yılı Sınav Takvimi Yayınladı! İşte Başvuru ve Sınav Tarihleri

Birçok kişi özel güvenlik olabilmek için sınav takvimini takip ediyor. 2019 yılı özel güvenlik sınav takvimi yayınlandı. Detaylar ve sınav tarihleri yazımızın devamında.

Birçok kişi özel güvenlik olabilmek için sınav takvimini takip ediyor. 2019 yılı özel güvenlik sınav takvimi yayınlandı. Detaylar ve sınav tarihleri yazımızın devamında.

Son yıllarda güvelik eleman alımı sıklaştığından dolayı güvenlik kurs sayısı da artış göstermiştir. Özel Güvenlik kursları belli program dahilinde kursiyerlere güvenlik sertifikası alabilmeleri için yardımcı oluyor. Adaylar bu kurslarda özel güvenlik kursu ile mesleği öğreniyorlar. Yılın belli ayında ise özel güvenlik sınavlarına girerek bilgilerini ölçüyorlar. Sınavdan başarılı olan adaylar sertifika alarak, iş başvuruları yapabilme hakkına sahip oluyorlar.

Kamu kurum ve kuruluşları özel güvenlik personeli istihdamını her yıl gerçekleştirmektedir. 

5188 sayılı özel güvenlik hizmetlerine dair kanun çerçevesinde yetkilendirilen ve görevlendirilen özel güvenlik takvim yılına bakıldığında toplam 6 sınav gerçekleşeceği kararı alınmıştı. 

Kursa giden adaylar beliritlen bu tarihlerde sınava girerek başarılarına göre sertifika alma hakkına kavuşacaklar. 

Adaylar tercih ettikleri kategoriye göre sertifika alacaklar. Silahlı veya silahsız olmak üzere iki kategoriye sahip olan özel güvenlik kursları sınav sonrasında adayın seçimine göre dağıtım yapacak. Her kurum un istediği özel güvenlik statüsü farklı olacağından adaylar tercihlerini yaparken daha dikkatli olmaları gerekir. Silahlı ve silahsız sertifika türü seçmek tamamen adaya aittir.

 2019 YILI ÖZEL GÜVENLİK SINAV TAKVİMİ 

2019 yılı özel güvenlik takvimi  henüz yayınlanmadığı için paylaşamıyoruz. İlerleyen günlerde yayınlanması planan takvimde sınav tarihleri açıkça belirtilecek. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.