Ana sayfa Eğitim Okul Nakil Dilekçesi Nasıl Yazılır? İşte Dilekçe Örneği

Okul Nakil Dilekçesi Nasıl Yazılır? İşte Dilekçe Örneği

Öğrenci, herhangi bir sebepten dolayı başka bir okula nakil olmak isteyebilir. İşte okul nakil dilekçesi nasıl yazılır işlemleriyle ilgili bilgiler ve nakil dilekçe örneği.

17
0

Öğrenci, herhangi bir sebepten dolayı başka bir okula nakil olmak isteyebilir. İşte okul nakil dilekçesi nasıl yazılır işlemleriyle ilgili bilgiler ve nakil dilekçe örneği.

Öğrenci, eğitim gördüğü okuldan memnun olmayabilmektedir. Bu memnuniyetsizliğin sebebi okulun eve olan konumu, eğitim, arkadaş çevresi gibi birçok etken olabilmektedir. Ancak bu sebeplerin arasında en büyük etken, okulun konumu olmaktadır. Aile bulunduğu yerden başka bir yere taşınabilmektedir. Bu durumda da ev ile okul arasındaki mesafe çok artabilir.

En çok nakil işlemi gerçekleştiren kişiler ise genellikle farklı yerlere atanan ebeveyne sahip olanlardır. Bu kişiler sık sık şehir değişikliği yaptığı için öğrenci de ailesiyle beraber göç etmektedir. Bu durumda mevcut okulunda eğitim görmeye devam ederek yurtta kalan çok az sayıda öğrenci vardır.

NAKİL İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Nakil işleminin yapılabilmesi için eğitim görülmekte olan okula nakil dilekçesi verilmelidir. Dilekçede öğrencinin gitmeyi istediği okul ve öğrencinin kimlik bilgileri yer almalıdır. Daha sonra ise gerekli yerler doldurulduktan sonra okula elden veya posta yoluyla teslim edilmelidir.

Okulda kontenjan açığı bulunması halinde nakil işlemi gerçekleşecektir. Ancak eğer kontenjan boşluğu yoksa nakil işlemi gerçekleşmeyecektir. Bu durumda okulların kontenjanlarına bakılmalı ve buna bağlı olarak nakil istenmelidir. Eğer nakil istenilen okulda kontenjan açığı olmasına rağmen nakil talebi reddedilmiş ise tekrar tekrar nakil dilekçesi iletilmelidir.

NAKİL DİLEKÇE ÖRNEĞİ

 

……  MÜDÜRLÜĞÜ’NE                                                                                                              ../../2017

 

2017-2018 Öğretim yılı içerisinde okulunuz … sınıfı … numaralı ve … T.C Kimlik numaralı öğrencisi …’nin/nın nakil işlemlerinin ….  Lisesine yapılmasını istiyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 

 

Öğrenci Velisi                                                                                                             Adı   ve Soyadı:

 

 Cep telefonu numarası:                                                                                            İmza:

 

Ev telefonu numarası: 

                                            

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here