Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Öğretmenlere MEB Tarafından Yapılacak Sosyal Yardım Miktarları Belli Oldu

Öğretmenlere sosyal yardım adı altında verilecek maddi desteğin miktarı açıklandı. Milli Eğitim Müdürlüklerinde görev alan öğretmenlere verilecek maddi destek aralıkları açıklandı.

Öğretmenlere sosyal yardım adı altında verilecek maddi desteğin miktarı açıklandı. Milli Eğitim Müdürlüklerinde görev alan öğretmenlere verilecek maddi destek aralıkları açıklandı.

İlkokullarda görev yapan ve Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı olarak çalışan öğretmenler  üye oldukları İLKSAN’dan evlenme, ölüm, cenaze gibi durumlarda maddi destek almaktadırlar. Her üyenin maaşından kesilen ufak bir miktarla sağlık desteği ve cenaze yardımı üyelere yapılmaktadır.

Öğretmenlere yapılacak yardımın bu 2018 yılı fiyat aralıkları da belli oldu.  Yeni evlenen öğretmenlerden, cenesiz olan öğretemen kadar herkes bu imkandan yararlanacaktır.

- Advertisement -

2018’DE ÖĞRETMENLERİN SOSYAL YARDIM MİKTARI

Yeni evlenen üyelere 550 lira (bir kereye mahsus)

Afet yardımı (üyeden kesilen son aidatın 24 katı)

Kaza sonucu ölüm yardımı 10.000 lira

Cenaze yardımı  1.404,06 lira

Malulen emekli olanlara 17000 lira 

Ölüm yardımı 19000 lira(malulen emekli olmuş gibi ödeme yapılacak)

10 yıl aidat kesintisi yapılan bir üyeye 28000 lira ödenecek. 

İLKSAN, öğretmenlerin ortak bir kurumu olduğundan dolayı üyelerine her türlü hizmeti vermekten de hiç çekinmemektedir. İLKSAN üyelerine konut kredisi tahsisi yapılmasında da büyük kolaylık sağlıyor.  Aylık ve yıllık kesintiler baz alınarak üyeye kredi imkanı tanınacaktır. iiLKSAN üyeleri maaşlarından kesilen miktar doğrultusunda ve uzun süre üyelikleri görüldüğünde nakit ihtiyaçları karşılanmaktadır. 

İLKSAN geçtiğimiz yıl üyelerine ihtiyaç olunduğunda toplam 149 öilyon 922 bin 506 lira 30 kuruş sosyal yardım yaptığı belirtiliyor. yapılan bu yardımalrla bir çok öğretmenin sıkıntısı giderilmiş veya mutluluklarına ortak olunduğu bilgisine ulaşılmaktadır. Öğretmenler http://www.ilksan.gov.tr adresinden giriş yaparak kesinti miktarlarını ve ödenen miktarları şifrelerini girerek öğrenebilirler. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.