Ana sayfa Finans Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve Güncel Kart Limitleri

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar ve Güncel Kart Limitleri

Öğrencilere kredi kartı veren bankaların listesi ve kredi kartlarına tanımladıkları limit miktarlarını yazımızdan okuyabilirsiniz.

7
0

Öğrencilere kredi kartı veren bankaların listesi ve kredi kartlarına tanımladıkları limit miktarlarını yazımızdan okuyabilirsiniz.

Kredi kartları günlük hayatımızın en çok kullanılan bankacılık ürünleri arasındadır. Kredi kartları ile birçok alışverişi taksitli ödeme seçenekleri ile daha avantajlı bir şekilde gerçekleştirebilmemiz mümkün hale geliyor. Özellikle öğrencilerin imdadına yetişen kredi kartları, birçok öğrencinin kurtarıcısı durumundadır. Önceden öğrencilerin kredi kartı sahibi olmaları imkansızken, son yıllarda bankalar öğrencilere yönelik avantajlı kredi kartları sunmaktadırlar. Öğrenciler bu kartlara bankalar aracılığı ile ya da üniversite kampüslerine kurulan bankalara ait standlar aracılığı ile başvuruda bulunabilirler.

Bankalar öğrencilerden kefil ya da başka herhangi bir belge istemediğinden öğrencilerin kredi kartı sahibi olmaları daha kolay olmaktadır. Ancak bu konuda önemli olan nokta kredi puanıdır. Eğer ilk kez başvuruda bulunuyorsanız kredi kartı başvurunuzun onaylanması muhtemel. Eğer Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenen kredi puanınız riskli seviyelerde ise kredi kartı başvurunuz onaylanmayabilir ve bu red durumu kredi notunuzun düşmesine neden olabilir.

Bankalar öğrencilere sağladıkları kredi kartlarında, 500 Türk Lirası ile 1000 Türk Lirası arasında bir limit tanımaktadır.

ÖĞRENCİLERE KREDİ KARTI SAĞLAYAN BANKALAR HANGİLERİDİR?

-İş Bankası: İş’te Üniversiteli kartı

-TEB: ÜniversiTEB

-Ziraat Bankası: Genç Kart

-Akbank: Axess Exi26

-HSBC: Advantage Campus ve Advantage Concept Üniversiteli 

-HSBC: Advantage HIZZ

-Vakıf Bank: Like Card

-Yapı ve Kredi Bankası: Kredi Play

-QNB Finansbank: CardFinans GO

Bankalar öğrenciler için başvurularda sadece öğrenci kimlik belgesinin fotokopisini istemektedirler. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here