Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Öğrencilere Yüksek Öğrenim Kredisi Veren Bankalar

Öğrencilerin finansal ihtiyaçlarını eğitim gördükleri yüksek öğrenim kurumlarında karşılayabilmeleri için 2017 yılında yüksek öğrenim kredisi veren bankalar hangileri yazımızda ele alacağız.

Öğrencilerin finansal ihtiyaçlarını eğitim gördükleri yüksek öğrenim kurumlarında karşılayabilmeleri için 2017 yılında yüksek öğrenim kredisi veren bankalar hangileri yazımızda ele alacağız.

Öğrenci olmak demek çoğu zaman aileden uzak bir şehirde hem eğitim hem sosyal hem de kişisel hayatı tek elden yönetmeye çalışmak demektir. Aileden alınan harçlıklar ile ve devlet bursları ile eğitim hayatlarını geçirmeye çalışan öğrenciler kimi zaman çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak konusunda güçlükle de karşılaşabilmektedirler. Bu durumda da bireysel müşterilerin maddi ihtiyaçlarına yanıt vermek için hizmette bulunan bankaların kapısı çalınabilmektedir.

Normal şartlar altında yaygın kanı bankaların yalnızca düzenli bir gelir sahibi olanlara kredi verdiği yönündedir ancak durum sadece bu şekilde gerçekleşmemektedir. Bankalar çeşitli şartların yerine getirilmesi durumunda düşük tutarlı olmak üzere öğrencilere de yüksek öğrenim kredisi tahsis edebilmektedirler. Bankalara bireysel olarak başvuru yapan öğrenciler bu bankalardan aldıkları öğrenim kredisini ise oldukça kolay şartlar altında taksitlerle geri ödeyebilmektedirler. Pek tabii ki öğrencilere yönelik olarak sağlanan bu yüksek öğrenim kredilerinin şartları bireysel ihtiyaç kredilerine ve diğer kredi türlerine göre daha esnek ve yerine getirmesi kolaydır.

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİSİ VEREN BANKALAR

Üniversitelerde öğrenim gören ve finansal açıdan kaynağa ihtiyacı olan öğrencilere yüksek öğrenim kredisi veren bankalar arasında;

Anadolubank, HSBC, Halkbank, Tekstilbank, Şekerbank, Vakıfbank, Denizbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Ziraat Bankası ve Türkiye Finans Bankası yer almaktadır.

Temel olarak bu bankalar arasında en düşük faiz oranını uygulayan banka ise %1.05 faiz oranı ile Halkbank’tır. Devlet destekli bir banka olan Halkbank’tan yüksek öğrenim kredisi almak isteyen öğrenciler, bankanın en yakın şubesine öğrenci belgeleri, T.C. kimlik belgeleri ve ikametgah belgeleri ile giderek başvuru yapabilirler. (Banka başvurularda kişi nezdinde farklı beleler de talep edebilmektedir.)

Ayrıca Denizbank %1.07 faiz oranı, Vakıfbank ve Türkiye Finansbankası ise %1.09 faiz oranı ile en düşük faiz oranları sıralamasında yer almaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.