Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Nihat Altınkaya Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografisi ve Rol Aldığı Yapımlar

Söz dizisinin disiplinli ve babacan komutanı Erdem Korkmaz ‘ı canlandıran Nihat Altınkaya’nın hayatı.

Söz dizisinin disiplinli ve babacan komutanı Erdem Korkmaz ‘ı canlandıran Nihat Altınkaya’nın hayatı.

Söz dizisinde Erdem Korkmaz karakterine can veren Nihay Altınkaya dizide yarbay karakterini canlandırmaktadır. En kritik kararları vermekle görevli olan yarbay babacan olduğu kadar disiplinli ve katı bir insandır. Askerleriyle ve civardaki köylülerle arası çok iyi olan Erdem komutan kurallarından asla vazgeçmeyecek bir insandır.

Nihat Altınkaya Kimdir ? ;

- Advertisement -

28 Eylül 1979 da Karabük’te doğmuştur.Aslen Rizelidir .İki kız kardeşi vardır. Annesi  bir bankada memur olarak çalışmaktadır. Babası isedemir-çelik işiyle uğraşmıştır. İki tane kız kardeşi vardır.  İlkokul ve ortaokul eğitimini Karabük’te tamamlamıştır.

İki sene profesyonel olarak Karabük Demir Çelik Lisesinde Ankara Emlak Bankası Spor Klübünde Voleybol oynamıştır. 17 yaşında sakatlanarak voleybolu bırakmak zorunda kalan Altınkaya bir gece kulübünde güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Yolda yürürken Gökçe Doruk Erten tarafından farkedilmiş ve modelliğe adımını atıştır. Sonrasında hayatına oyuncu olarak devam etmiştir. Evlidir ve iki tane kız çocuğu vardır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.