Ana sayfa Teknoloji NASA ve SpaceX tarihi uçuş için hazırlıklarını tamamladı

NASA ve SpaceX tarihi uçuş için hazırlıklarını tamamladı

NASA ve SpaceX uzay istasyonuna astronot gönderebilmek için gerekli tetkiklerini tamamladı. Tarihi fırlatma törenine ABD Başkanı Donald Trump'ın da katılacağı belirtiliyor.

5
0

NASA ve SpaceX uzay istasyonuna astronot gönderebilmek için gerekli tetkiklerini tamamladı. Tarihi fırlatma törenine ABD Başkanı Donald Trump’ın da katılacağı belirtiliyor.

NASA ile SpaceX Uluslararası Uzay İstasyonu’na astronot gönderimi için gerekli tetkiklerin yapıldığını ve fırlatma işlemi için artık hazır olduklarını duyurdu.

NASA ile SpaceX firma yetkilileri Uluslararası Uzay İstasyonu’na sonraki hafta iki astronotu gönderebilmek için fırlatma sistemlerindeki son kontrolleri yaparak hazırlıkların an itibariyle tamamlandığını belirtti.

NASA yöneticisi Jim Bridenstine resmi Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda fırlatma için gerekli değerlendirmelerin sonuçlandığını kamuoyuyla paylaştı.

ABD Başkanı Trump’da katılacak

ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz gün düzenlemiş olduğu basın toplantısında gelecek hafta roket fırlatma törenine katılmayı düşündüğünü dile getirdi. Dünyanın gündemindeki fırlatma 27 Mayıs Çarşamba günü yapılacak.

SpaceX’in ilk insanlı seferi olacak

NASA son insanlı seferini 10 yıl önce, SpaceX ise ilk kez insanlı sefer düzenleyecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here