Ana sayfa Genel Memur Performans Notu Düşük Olanlar İşten Atılacak Mı? Detaylar

Memur Performans Notu Düşük Olanlar İşten Atılacak Mı? Detaylar

Memurların iş güvencesinin elinden alınacağını düşündüren Memur Performans Notu ve sistemin nasıl işleyeceği konusunda açıklama Basın Ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden geldi

6
0

Memurların iş güvencesinin elinden alınacağını düşündüren Memur Performans Notu ve sistemin nasıl işleyeceği konusunda açıklama Basın Ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden geldi
Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun memura performans sistemi getirileceği hakkında yaptığı açıklama memurların iş güvencesinin ellerinden alındığını düşündürmüştü.Özellikle sendikalarca tepki gören duyurunun üzerine bu gün  Çalışma ve Sosyal Bakanlığı Basın Ve Halkla İlişkiler Müşavirliği Memur Performans Notu sistemini açıkladı.

Bu sistem sayesinde kamu personellerinin çalışma güvencesinin daha da güçleneceği söylendi.

Not sistemi nasıl işleyecek;

Memurlara verilecek puanların belirleyicileri amirleri olacak. Mobbing uygulanması durumuna karşı ise amirlerin vereceği notlar gerekçeleri ile birlikte formlara doldurulacak.Amirlerinin verdiği notlar doğrultusunda notu düşük olan personeller gelişim planları çerçevesinde hizmet içi eğitime tabi tutulacaklar. Buradaki amaç ise personellerin eksiklerini tamamlamak olacak. Bunlara rağmen eğitimde başarısız olan personel, başarılı olabileceği başka bir göreve verilecek yada görev yerlerinde rotasyona gidilecek.

Devlet memurlarının görevden alınması ise söz konusu olmayacak. Bu sistemle hedeflenen amaçlar ise; personellerin başarılarını yükseltmek,görevlerde yükselecek kişilerin seçimlerinde daha güvenceli davranabilmek,insan kaynakları uygulamalarının diğer alanlarda geliştirilebilecek personeller yetiştirmek ve yurtdışı görevlendirmelerinde belirlenecek personelin tayininin kolaylaşmasıdır.
 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here