Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Medya Okuryazarlığı dersini hangi öğretmenler verebilir? Zorunlu Ders Oluyor mu? Detayları Öğren

Meclis tarafından medya okuryazarlığı dersi zorunlu olsun diye teklif verildi. Peki Medya okuryazarlığı dersini hangi öğretmenler verebilir?

Meclis tarafından medya okuryazarlığı dersi zorunlu olsun diye teklif verildi. Peki Medya okuryazarlığı dersini hangi öğretmenler verebilir?
 Türkiye Büyük Millet Meclis tarafından verilen kanun teklifinde yasallaşması için görüşülen Medya Okuryazarlığı dersi zorunlu hale gelecek ve aynı zamanda İletişim fakültesi mezunları Medya Okuryazarlığı öğretmeni olarak görevlendirilecek.  

Bu ndenle bu dersin zorunlu olmasıyla bu dersi verecek öğretmenlerin de ataması kısa bir süre sonra yapılmaya başlanacak. 

Zorunlu ders oluyor mu?

- Advertisement -

TBMM kanun tasarısında uzun zamandır görüşülen medya okuryazarlığı dersi için karar verildi. Medya okuryazarlığı dersi zorunlu ders olarak okutulaca. Bu ders için İleitşim fakültesi mezunlarına iş kapısı da aralanmış olacak.

Okullarda zorunlu olması planlanan bu ders için çok sayıda öğretmen okullara istihdam edilecek. 
 
Türkiye şartlarında şuan için medya sektöründe çalışanların %20’si iletişim fakültesi mezunu  olduğu biliniyor. Kanun, mecliste geçerse hemen sonrasında mezun olan öğretmen adayalrı atanarak medya okuryazarlığı derslerine girebilecek. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.