Ana sayfa Eğitim MEB AÖL Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı!

MEB AÖL Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı!

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan Açık Öğretim Liselerinin 2. dönem ilk sınavları gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen sınavın ardından sonuçların açıklanması öğrenciler tarafından merakla bekleniyor.

4
0

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Açık Öğretim Liselerinin 2. dönem ilk sınavları gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen sınavın ardından sonuçların açıklanması öğrenciler tarafından merakla bekleniyor.

Açık Öğretim Liselerine bağlı olarak lise eğitimini devam ettiren kişiler 2. dönem sınavına 18-19 Mart tarihlerinde girdiler. Gerçekleştirilen sınavın sonuçlarının açıklanmasına yönelik ise net bir tarih ilan edilmemişti. 724’ü yurt içinde, 17’si yurtdışında olmak üzere toplamda bir milyonu aşkın öğrencinin katıldığı sınavda 12 dersten sorular çözüldü.

150 dakika süren sınavda 12 dersten 20’şer soru soruldu. 2 oturumda gerçekleştirilen sınavın soru ve cevap kağıtları resmi olarak yayınlandı.

SONUÇLAR AÇIKLANDI MI?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sonuçlara ilişkin bir açıklama henüz gelmedi ve sonuçlar henüz ilan edilmedi. MEB, ÖSYM ve YÖK’ün YGS ve LYS süreçleri nedeni ile içinde bulundukları yoğunluğun sonuçların açıklanmasında gecikmeye neden olabileceği tahmin ediliyor. Önümüzdeki haftaiçinde yayınlanacağı ileri sürülen sınavın daha erken açıklanması da muhtemel.

SONUÇ SORGULAMA EKRANI

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here