Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Mazot Gübre Destekleme Ödemeleri 2019 yılı Ödeme Tarihleri Açıklandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptığı duyuruda Mazot ve Gübre destekleme ödemeleri için tarih verdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptığı duyuruda Mazot ve Gübre destekleme ödemeleri için tarih verdi.

Yapılan en son açıklamaya göre mazot ve gübre destekleme ödemeleri için tarih verildi. Merakla beklenen bu ödemelerin verilme tarihi işletmeler tarafından bekleniyor. 

 bakanlık tarafından yapılacak bu ödemeler işletmelere 24 Şubat 2019 tarihinden itibaren ödenmeye başlandı. Bakan Faruk Çelik desetek ödemelerinin iligli kişilerin hesabına yatacağını belirtti.

- Advertisement -

- Advertisement -

Üreticilere toplam 2.8 milyar lira ödeme yapılması öngörülüyor.  Bu rakam 2019 yılında verilmesi gereken tutarın sadece %22’lik kısmını oluşturuyor. 

Tavsiye :  Altın Hesabı Açmak Karlı Bir Yatırım mı? Avantajları ve Dezavantajları İçin Önemli İpuçları

Çiftçilere ve işletemlere bu ödemeler TC kimlik numaralarının son hanesine göre sırayla yapılacak. Mazot ve gübre destek ödemeleri ortalama bir hafta süremesi bekleniyor. Çiftçilerin bu konuda acele etmemesi de öneriler arasında. 
 Devlet tarafından çiftçilere ödenen bu paralar sayesinde çiftçinin yüzü biraz olsun gülecek. Bakanlık sık sık bir duyuruda paylaşıyor. Çiftçilein sesi oldukalrını ve onların her ihtiyaçlarında yanlarında olacakalrını sıklıkla belirtiyorlar.
Debvlet’ten çiftçi mazot katkısı %50’lik rakamları buluyor. Kısacası çiftçi 100 liralık mazot aldığında bunun 50 lirası devlet tarafından karşılanacak. 2019 yılı içerisinde çiftçiler bu ödemelerini zamanında alarak daha planlı bir üretim yapabilecekler. 

Tavsiye :  Ev Hanımı Girişimci Kadınlara Devlet Desteği ve Hibe Verilecek

İlk gün, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarının son rakamı 0 ve 2, son rakamı 4 ve 6 olan üreticilere 3 Mart 2019’de, son rakamı 8 olan üreticilere de 10 Mart 2019’de ödemelerin yapılacağı bildirildi.

- Advertisement -

Bunları da beğenebilirsin

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.