TRT1’in sevilen Masumlar Apartmanı dizisinde İnci’nin babası Haluk dikkat çekti. İnci ile araları bozuk olan Haluk karakterini dizide Mert Asutay oynamaktadır. Masumlar Apartmanı dizisindeki Haluk karakteri ile Mert Asutay hakkındaki tüm detaylar haberimizde yer almaktadır.

TRT1 ekranların reyting rekorları kıran Masumlar apartmanı dizisinde İnci’nin babası Haluk dikkatleri üzerine topladı. Haluk karakteri dizide alkol ve kumar bağımlısıdır. İncinin annesi Haluk’a kaçmıştır ama Haluk alkol aldıktan sonra kötü birine dönüştüğü ve hiçbir şey yapmamış gibi hayatına devam ettiği için İnci’nin annesi vefat eder. İnci ise annesinin ölümünden babasını sorumlu tuttuğu için babasını affetmez. Haluk ölümden dönüp evsiz kalınca İnci’nin dedesi kızının ölümüne sebep olan adamı evine almak zorunda kalır fakat İnci Haluk le aynı evde kalmayacağını açık açık söyler. Masumlar Apartmanı dizisinde Haluk karakterini ise Mert Asutay canlandırmaktadır. 

Mert Asutay kimdir?

Seslendirme sanatçısı olarak tanınan Mert Asutay 15 Ağustos 1968 yılında doğmuştur. Merhum oyuncu Üstün Asutay’ın oğlu Mert Asutay, oyunculuğa Çocuk Tiyatrosu ile başlamış ve Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda birçok oyunda oynamıştır. Mert Asutay, Uzaylı Zekiye, Bizim Mahalle, Geceler, İlişkiler, Oyunbozan, Aşkına Eşkıya, Avrupa Yakası, Küçük Sırlar, Suskunlar, Ferahfeza, Merhamet, 46 Yok Olan ve Leke gibi dizi ve filmlerde oynamıştır. Mert Asutay son olarak Masumlar Apartmanı dizisinde Haluk karakterini canlandırmaktadır.  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here