Kanal 7’nin sevilen dizisi Masum’un 374. bölümü yayınlandı. Bu bölümde Ahem’i arayan Gopi onun tapınakta olduğu bilgisine ulaşır ve oraya Şuraka ile birlikte gider. Ahem’in tapınakta tanıştığı bir kadın olan Kajol, onun sevdiklerini önemsemeyi bırakamadığı için din adamı olamayacağını söyler. Bunlar yaşanırken Gopi, Ahem’in karşısında belirir. Özetin devamı için yazımızın geri kalanını okuyunuz.

Özet

Ahem’e doğru ilerleyen Gopi’ye Kolaj kendisinin Gopi olup olmadığını sorar. Gopi ve Kolaj arasındaki konuşmayı duyan Şuraka inanamaz ve o da Ahem’in yanına doğru ilerler. Şuraka, Kolaj’ı gördüğü anda romantik bir müzik duyulmaya başlanır. Buradan anlıyoruz ki Şuraka ve Kolaj’ın yıllar önce biten bir birlikteliği vardı ve şimdi yıllar sonra tekrardan karşılaşmışlardı. Kendini tutamayan Gopi koşup Ahem’e sarılır ancak Ahem, Gopi’ye karşı soğuk bir tavır sergiler. Bu sırada da geçmiş hikayeleri olan Şuraka ve Kolaj uzun bir zamandan sonra denk gelen karşılaşmaları ile hasret gidermeye çalışır, tekrardan yakınkaşırlar. Eski anıları yad eden ikili daha sonrasında Ahem’in yanına giderler ve ondan tekrardan Gopi’ye dönmesini rica ederler. Uzun ısrarlar sonucu Ahem, Gopi’ye geri dönmeyi kabul eder. Ahem’in kararı ile Gopi mutluluktan havaya uçar. Amaçlarına ulaştıkları için de Kolaj ve Şuraka şimdilik birbirlerine veda ederek ayrılırlar.

Tüm bunlar yaşanırken Vidya, Jigar, Mira ve Kokila da onların bulunduğu tapunağa gelirler. Ahem’in kızı olan Mira, babasının yanına gider ve ona neden onları bıraktığını, onları ne için bu denli üzdüğünü üzüntü içinde sorar. Kızı Mira’nın saçlarını okşayan Ahem ondan özür diler. Yaşanan duygusal anın ardından herkes yolu çıkmak üzere arabalarına biner. Eve gitmek üzere yola çıkan Mira ve Vidya bulundukları arabada ufak bir tartışma yaşarlar. Mira’ya tepkili olan Vidya, Mira’ya tüm bu olanların ardından niçin hala Gora ile birlikte kalmakta ısrarcı olduğunu onu azarlarcasına sorar. Vidya’nın bu tepkili sorusunun ardından Mira cevap olarak, Gora’yı cezalandırabilmek adına onun yanında ısrarla kalmaya devam ettiğini söyler. Mira, Gora’nın babasını yakarak öldürmeye çalıştığını hala unutmamıştır ve intikam istiyordur. Daha sonra Daram sonunda eve varır. Daram’ı gören Gora, ona eve nereden geldiğini sorar. Daram cevap olarak biber işleri ile uğraştığını, çok yorgun olduğunu söyler ve odasına çekilir. Daram odasına çekildikten sonra Urmi, Gora’yı Daram’a karşı kışkırtmak adına yanına gelir ve ona Daram’ın bu sıralar çok fazla yalan söylediğini, bunu alışkanlık haline getirdiğini söyler. 

 

Olaylar az biraz durulduktan sonra Gopi, Koki’nin yanına gider. Gopi, Koki’ye Ahem’in ayrılması ve mektup olaylarında içlerinden yani evde bulunan birinin sorumlu olduğunu, her kimse her şeyi onun planladığını söyler. Bu bilgilere ek olarak Gopi, Koki’ye Urmi’nin neden Gora’nın evine yerleştiğini de söyler. Urmi’nin Gora’nın evine gitmekteki tek amacının Ahem’in kızı Mira’yı korumak olduğunu Koki’ye iletir. Gereken bilgileri veren Gopi, Koki’nin yanından uzaklaşır ve onları dinleyen Madu’da gizlenir lakin Koki, Madu’yu çoktan görmüştür. Koki, Madu’nun yanına gider ve onun burada ne yaptığını sorar.

Gora’nın evinde olan Urmi, Daram’ın yanına gider ve ona Mira hakkında ne düşündüğünü sorar. Daram, Mira için batılı tarz kıyafetlerin kendisine yakıştığını ve sürekli giydiği geleneksel tarzdaki kıyafetleri bir kenara bırakması gerektiğini Urmi’ye söyler. Daha sonra başka bir sahnede Tolu ve Sona’yı görürüz. Sona makyaj yaparken, Tola yanına gelir ve ona düzgün birini bulduğunda hemen evlenmesi gerektiğini söyler. Madu yaptığı planların tıkırında gittiğini düşünür. 

Ahem uyuduğu sırada Gopi onu izlemektedir. Gopi ikisi arasında geçen romantik anıları hatırlarken Ahem uyanır ve Vidya ile Mira için babalık yapamadığını, iyi bir baba olmadığını söylerek ağlar.

 

Evde Daram’ı bulamayan Gora, Mira’nın yanına gider ve Daram’ın nerede olduğunu sorar. Mir Gora’ya Daram’ın evden çıktığını söyler. Daram’ın kendisinden izin almadan dışarı çıktığını öğrenen Gora çok sinirlenir. Gora’nın sinirlenişini keyifle izleyen Mira, Gora’ya Daram’ın kendisi ile evlenmeden önce onun oğlu olduğunu ancak evlendikten sonra işlerin artık Gora’nın istediği gibi gitmeyeceğini söyleyerek Gora’ya göz dağı verir. Bunlar yaşandıktan sonra Daram eve gelir. İçeri giren Daram geleneksel kıyafetleri yerine batılı tarzda kıyafetler giymiştir. Daram’ı batılı kıyafetler içinde gören Mira bu durumdan çok etkilenir. Daram’a yaklaşır ve bu kıyafetler içinde çok yakışıklı durduğunu Daram’a fısıldar. Daha sonra Mira, kocası Daram’ın koluna girer ve odalarına doğru yol alırlar. Akşam yemeği vakti gelir ve herkes yemek masasında toplanır. Eşi için batılı tarzda kıyafetler giyen Daram ve Miya etrafında oldukça romantik bir aura vardır. Birbirlerine yemek yediren Daram ve Mira’yı gören Gora bu durumu artık kaldıramaz. Mira’yı germek adına Gora artık bir torun sahibi olmak istediğini bunun zamanının geldiğini söyler.

Üzüntülü bir ruh halinde olan Ahem, Gopi’ye onun yanında olup olmayacağını sorar. Gopi kendisinin ve ailesinin her zaman Ahem’in yanında olacağını söyler. Mira’yı da bir ay içinde eve geri getireceğini getiremezse evden ayrılacağını söyler. Bunu duyan Madu sırıtır ve bir ay sonra Gopi’nin kesinlikle evden gideceğini söyler. Şimdiye kadar öğrendiği bilgileri Madu, Gora’ya söylemeye kararlıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here