Masum dizisinde Pari’nin Sona ’yı kabul etmemesiyle ortamda sıkıntılı dakikalar başlar. Sona Pari’ nin kalbini elde etmek için Tolu ile kendisi arasında bir değerlendirmeye yapmaya başlar. İşte Masum 394. bölüm özetinin detayları…

Masum dizisinde Pari’nin Sona’yı kabul etmemesi gergin anlara sebep olurken Sona Pari’nin kalbini elde etmek için tartının bir tarafına Tolu’yu diğer tarafına ise kendisini oturtur. Pari’nin bütün servetinden daha ağır geldiğini belirterek Gopi ve Koki’yi gülümsetir. Baa Sona’nın Pari’nin kalbini kazandığını anlatırken Pari Sona’nın düşük düzeydeki esprisine güldükleri için eleştirir. Masum 20 Nisan Özeti devam ediyor.

Masum 20 Nisan Özeti

Vidya başının döndüğün belirtince Gora ebe çağırır. Ebe Vidya’dan oturup kalkmasını söyleyince Mira kardeşim hayvan mı diye bir anda tepki verir. Ebe Vidya’nın hamile olduğunun haberini verir. Mira doktora ihtiyaç olduğundan bahseder. Eve gelen doktor da hamile olduğunun onayını verince Gora çok mutlu olur ve ebeye ona bir kolye hediye eder. Gora ardından Koki’yi arar ve bayram partisi için Modi ailesini davet eder. Koki tereddüt ederek kabul eder.

Pari Sona’yı teste sokacağını, testten başarılı çıkarsa onu bahu olarak kabul edeceğini söyler. Mira bebek için Gopi’yi aramak ister fakat Gora ona engel olur ve bayram partisinde sürpriz yapacağını anlatır. Bayram sabahı Ahem Gopi’ye arkadan gelerek ve yüzüne holi renklerinden uygular. Daha sonra kucağına alır ve iltifatt eder. Gopi bir yandan utanırken Sona gelir ve Gopi’nin ayaklarına dokunur. Onun bir anne ve kardeş olduğunu anlatır. Gopi de ona sen de benim için kardeş gibisin der.

Mira Daram’a renk uygulamak yola koyulur. Fakat Daram’ın Durga’ya renk uyguladığını görünce üzülmeye başlar. Sona Tolu/Molu’ya renk uygulamak için arkalarında koşarken istemeden Pari’ye uygular. Pari sinirlenerek ve bağırmaya başlar. Gopi Pari’yi dizginlemeye çalışsa da Pari Sona’yı azarlamaya devam eder. Sona Hindistan cevizi ve petrol ile holi renklerinin çıkabileceğini bahsedince Pari iyice çıldırır. Sona ona aldırmadan tekrar renk uygulamaya çalışınca Pari elini tutar ve geri çekilmesini ister.

Daram arkasına baktığında Mira’nın ağlamış olduğunu fark eder. Durga’ya renk uygulamasının en doğal hakkı olduğunu ve üzülmemesi gerektiğini anlatır. Mira beni ilgilendirmez diyerek buradan 6 ay sonra ayrılacağını açıklar. Daram 6 ayın uzun bir süre olduğundan bahseder. Pari Sona’yı bir defa daha cahillikle suçlamaya başlar. Gopi bayram günü kalp kırmanın iyi bir şey olmadığından bahseder ve Jigar’ın Pari’ya renk uygulamasını ister. Pari ve Jigar karşılıklı renk uygular. Ortam biraz olsun yumuşamaya başlar.

Modi ailesi Gora’nın daveti ile onun evine gider. Gora onları karşılayarak ve sanki çocuk gibi konuşmaya başlar. Urmi onun çıldırmış olabileceğini düşünürken Gora bugün eve yeni gelecek olan misafir için kutlama yapacağından bahseder. Bütün Modi sevinirken danslar başlar. Daram Mira’ya holi uygular ve aralarında bir yakınlaşma olmaya başlar. Şaravan üzülmüş bir şekilde ayrılırken Gopi onun üzüldüğünün farkına varır. Durga Şaravan’a Vidya’nın gerçeği öğrenmesi gerektiğini öte yandan onu hayat boyu kaybedeceğini söyler.

Vidya sevinçli bir şekilde herkese holi uygularken yaşlı bir kadın onu itekler. Vidya yere düşerken 2 kadın daha meydana çıkar ve havaya ateş ederek herkesi susturmaya başlar. Yaşlı kadın Vidya’nın dul bir kadına holi uygulayarak suç işlediğinden bahseder. Daha sonra perdenin arkasında yüzü kapalı bir kadın görünür. Gora kadının örtüsünü kaldırır ve Şaravan’ın kız kardeşi Naiya’yı tanıtır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here