Ana sayfa Genel Makro Market Kime Ait? Yeri Nerede? Ne Zaman Kuruldu?

Makro Market Kime Ait? Yeri Nerede? Ne Zaman Kuruldu?

Türkiye'nin yerli perakendecilik zincirlerinden Makro Market hakkında merak edilen tüm bilgileri yazımızın detayında ele alacağız. Makro Market'i keşfedin.

8
0

Türkiye’nin yerli perakendecilik zincirlerinden Makro Market hakkında merak edilen tüm bilgileri yazımızın detayında ele alacağız. Makro Market’i keşfedin.

Makro Market, Türkiye’nin çeşitli illerinde çok sayıda şubesi bulunan bir perakende zinciridir. 1991 senesinde Songör Ailesi’nin kurduğu Makro Market, başlangıçta Ankara merkezli olarak hizmet vermiştir. Yapısal özellikleri ve tüketicilerin satın alma alışkanlıklarına moden yaklaşımları ile kısa sürede geniş bir müşteri kitlesini kazanan Makro Market büyüme sürecini de başarılı bir şekilde yönetmiştir.

Şuan 6 ortaklı olarak büyümeye devam eden Makro Market zinciri Türkiye’nin 7 bölgesindeki müdürlüklerine bağlı toplamda 253 mağazaya sahiptir. Bu şubelerde çalışan toplamda 5295 personeli ile istihdam alanında da önemli bir kurum olarak öne çıkmaktadır. Şeref Songör, Makro Marketin kurucusu olmanın yanında Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nu da kurmuştur ve her yıl 100 milyonun üzerinde müşteriye talep ettiği ürünleri ulaştırmak konusunda en iyi dağıtım stratejilerini kullanmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here