Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Likör fiyatları 2019 – Zamlı güncel markalarına göre likör fiyatları ne kadar?

Yeni yılda çeşitli içkilerde olduğu gibi likör fiyatlarına da zam gündemde! Peki, yeni yılda likör fiyatları ne kadar olacak? Likör fiyatları ne kadardır, kaç paradır, kaç TL’dir? En son, en güncel, en yeni, en ucuz likör fiyatları listesi ile likör markaları ve çeşitleri hakkında bilgilere haberimizin devamında yer verildi…

Yeni yılda çeşitli içkilerde olduğu gibi likör fiyatlarına da zam gündemde! Peki, yeni yılda likör fiyatları ne kadar olacak? Likör fiyatları ne kadardır, kaç paradır, kaç TL’dir? En son, en güncel, en yeni, en ucuz likör fiyatları listesi ile likör markaları ve çeşitleri hakkında bilgilere haberimizin devamında yer verildi…

Likör (liqueur, liquor), çeşitli tatlandırıcılar sayesinde tatlandırılmış, meyve ya da bazı bitkilerir birleşimiyle oluşan bir içki türüdür. İçerisinde rom, cin, votka, viski  gibi içkileri de barındırır. Ayrıca likör çikolata üretiminde de kullanılmaktadır. Eski çağlarda ilaç yapımında kullanılan likör, günümüzde içilen içki veya kokteyl yapımında kullanılmaktadır. Çoğu likörün tadı tatlı ve içimi kolaydır. Bunun sebebi 1 litrelik likörün içinde en az yüzde 15 alkol olması ve 100 gram kadar şeker olmasıdır. Alkol olmadan likör üretilemez, bundan dolayı alkolsüz likör bulunmamaktadır.

2019’da Likör Fiyatları Ne Kadar Olacak

Ülkemizde ve yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde likör satışı yapılmaktadır. Fakat Türkiye’yi diğer ülkelerden ayıran en büyük unsur, ülkemizde likörden veya diğer içkilerden çok fazla vergi alınmasıdır. Ülkemizde likörden Katma Değer Vergisi ve Özel Tüketim Vergisi alınmaktadır. Yaklaşık yüzde 70 vergi alınan likörün Türkiye’deki fiyatı oldukça pahalıdır. Aşağıdaki listede ülkemizde satış yapan likör markaları ve bu markalara ait güncel likör fiyatları yer almaktadır.

Likör Markaları ve 2019 Fiyatları

Vermiş olduğumuz likör fiyatları, yeni yılda zam uygulanan fiyatlardır. Bu fiyatlar Migros, Metro veya tekellerde az miktarda farklılık gösterebilmektedir.

Güncel Jagermeister Fiyatları

 Jagermeister yüksek alkollü likörlerden bir tanesidir. İçerisinde yüzde 35-40 oranında alkol barındırmaktadır. Tüketiciler genellikle jager kısa ismini tercih ederler. Bu liköre çeşitli satış noktalarında rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Aşağıda vermiş olduğumuz fiyatlar en yeni Jagermeister fiyatlarıdır.

Jagermeister 35 cl :  95,00 TL

Jagermeister 70 cl : 138,00 TL

Jagermeister 100 cl : 182,00 TL

Hare Likörü Kaç Para?

Türkiye’de çok fazla çeşide sahip olan Hare likörü, Fransa’dan alınan şişelerde satışa sunulmaktadır. Bu likör çok farklı aromalarla veya çeşitli tatlandırıcılarla üretilmektedir. Mey İçki tarafından üretilen Hare likörünün güncel satış fiyatları aşağıdaki gibidir.

Hare Acıbadem Likör 50 cl : 81,00 TL

Hare Ahududu Likörü 50 cl : 79,00 TL

Hare Çikolatalı Mocha Kahve Aromalı Likör 50 cl : 79,00 TL

Hare Karamelli Macchiatto Kahve Aromalı Likör 50 cl : 79,00 TL

Hare Kremalı ve Türk Kahveli Likör 50 cl : 79,00 TL

Hare Muz Likörü 50 cl : 79,00 TL

Baileys Marka Likör Fiyatları

Baileys, Irish Cream tarafından üretilmektedir ve likör aromalı bir İrlanda viskisi ve kremasıdır. Yüzde 17 kadar alkol barındıran Baileys İrlanda’da üretilmektedir. Baileys likörü bazı içkilerin kokteyllerinde de bulunmaktadır. Yeni yıldaki fiyatları aşağıda gösterilmiştir.

Baileys’ Irish Cream 35 cl : 70,00 TL

Baileys’ Irish Cream 70 cl : 89,00 TL

Disaronno Fiyatları

Bu likör yüzde 28 alkolden oluşmaktadır. Disaronno Originale’ nin üretimi İtalya’da yapılmaktadır. Disaronno likörü dünya çapında bir markadır ve dünyada en çok hasılat elde den marklardan bir tanesidir. Disaronno Originale fiyatları aşağıdaki listede yer almaktadır.

Disaronno Originale 70 cl : 103,00 TL

2019 Safari Fiyatları

Safari, egzotik aromalarla harmanlanmış bir likör markasıdır. İçerisinde papatya, mango, limon ve tutku meyvesi gibi meyveleri barındırır. Günümüzde de tüketimi oldukça fazladır. Safari likör kaç TL aşağıdaki listeden görebilirsiniz.

Safari 70 cl : 98,50 TL

Yeni Sheridan’s Fiyatları

1994 senesinde satışa çıkarılan Sheridan’s liköründe iki ayrı içme şekli bulunmaktadır. Hem kahve ve viski aromalarından oluşan siyah renkli bir bölüm, hem de beyaz çikolatayla harmanlanmış beyaz bir bölümü bulunur. Türkiye’de raflardaki fiyatları aşağıdaki gibidir.

Sheridan’s 70 cl : 96,00 TL

Feeney’s Likör Ne Kadar?

Feeney’s Irish Cream ülkemizde sadece 15’lik şişelerde satılmaktadır. Bu liköre çeşitli süpermarketlerde ve tekellerden ulaşabilirsiniz.

Feeney’s Irish Cream 75cl : 90,00 TL

En Son Gancia Classica Grappa Fiyatları

Grappa likörleri İtalya’da üretilmektedir. İçerisinde yüzde 35 ila 60 alkol barındırır. Üzümle harmanlanmış bir brendi alkollü bir içkidir.

Gancia Classica Grappa 70 cl : 132,50 TL

Grand Manier Likör

Grand Manier’in üretimine 1880 yılında başlanmıştır. Damıtılan acı portakal özü ve şeker kullanılarak üretilir. Grand Mardnier yüzde 40 kadar alkol kullanılarak üretilmektedir. Yeni yılda Grand Manier’e zam uygulanmıştır. Zamla beraber güncellenen fiyat listesi aşağıdadır.

Grand Manier 75 cl : 135,00 TL

Amarula Likör Kaç Para

Amarula, Çeşitli adları olan marula ağacının meyvesi ile üretilir. İçerisinde yüzde 17 oranında alkol bulunmaktadır. En yeni Amarula fiyatları aşağıdaki gibidir.

Amarula 70 cl : 90,00 TL

2019 Archers Peach Fiyatları

Dünyada popülerliğini yıllar geçtikçe arttıran Archers Peach markası, şeftali aromasıyla üretilmektedir. Ülkemizdeki fiyatı aşağıda belirtilmiştir.

Archers Peach 70 cl : 89,00 TL

Benedictine Likör Fiyatları

Benedictine, adı Fransa’yla özdeşleşmiş bir likör markasıdır. Fransa’da üretilen çeşitli bitkilerle elde edilen bir likördür.

Benedictine 70 cl : 105,00 TL

Bols Blue Türkiye Fiyatları

Bols Blue markası dünyada en çok hasılat yapan likör markalarındandır. Türkiye’de uygun bir fiyata alınabilmektedir.

Bols Blue 70 cl : 75,99 TL

Campari Fiyatları Ne Kadar

Campari likörü, acı ve kırmızı likör denildiğinde akla gelen ilk markadır. Alkol, sudaki bitki ve meyve infüzyonundan üretilir ve aperatif bir likör olarak bilinir. 1860 yılında üretimine başlanmıştır.

Campari 70 cl : 95,00 TL

Cardinal Melon Likör Kaç TL

Cardinal Melon, bir tür schnappstir. Kavun aroması sayesinde tüketicilerin beğenisini kazanmıştır. Süpermarket zincirlerinde, barlarda ve tekel bayilerinde kolayca bulunabilir. Güncel fiyatları aşağıdaki gibidir.

Cardinal Melon 70 cl : 90,00 TL

Cointreau Fiyatları

Cointreau, üretimine 1875 yılında başlanmıştır. Fransa’da üretilmekte olan Cointreau likörü portakal aromalıdır.

Cointreau 100 cl : 125,00 TL

Cointreau 50 cl : 100,00 TL

Nazen Likörleri

Nazen likörleri, Mey İçki tarafından Türkiye’de üretilmektedir. Türkiye’ye has meyvelerden üretilmektedir. Nazen likör fiyatları aşağıdadır.

Nazen Portakal Likörü 35 cl : 54,50 TL

Nazen Ahududu Likörü 35 cl : 54,50 TL

Nazen Damla Sakızlı Likör 35 cl : 54,50 TL

Nazen Nane Likörü 35 cl : 54,50 TL

Nazen Vişne Likörü 35 cl : 54,50 TL

Nazen Muz Likörü 35 cl : 54,50 TL

Nazen Acıbadem Likörü 35 cl : 54,50 TL

Likör Nasıl Tüketilmelidir?

Likörler kişiden kişiye değişse de genellikle kolay içilen bir içkidir. Likörler çok fazla çeşitlerde ve kokteyllerle içilmektedir. Türk kahvesi ile veya sek olarak da içilebilir.

Verdiğimiz liste, Türkiye’de uygulanacak olan güncel likör fiyatlarıdır. Fiyatlar likör satışının yapıldığı her noktada hemen hemen aynıdır. Likör fiyatları ülkemizde her içkide olduğu gibi belli zamanlarda zam uygulanan içkiler arasındadır. Yukarıda fiyatlar uygulanacak zam ve vergilerle değişiklik gösterebilir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.