Ana sayfa Teknoloji LG V30 ve Galaxy Note 8 Düşme Testi Yapıldı! Galaxy Note 8...

LG V30 ve Galaxy Note 8 Düşme Testi Yapıldı! Galaxy Note 8 Sağlamlık Testi Sonucu!

Akıllı cihaz pazarının iki amiral gemisi LG V30 ve Samsung Galaxy Note 8 cihazlarına yapılan sağlamlık testlerinde hangi cihaz daha başarılı oldu? Detayları içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

4
0

Akıllı cihaz pazarının iki amiral gemisi LG V30 ve Samsung Galaxy Note 8 cihazlarına yapılan sağlamlık testlerinde hangi cihaz daha başarılı oldu? Detayları içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Teknoloji ilerledikçe gelişen akıllı telefonlara eklenen özellikler kadar sağlam olması da önemlidir. Kullanıcıların telefon satın alırken dikkat ettiği ayrıntılardan birisi de cihazın verdiği sağlamlık hissidir.

Bu kapsamda kullanıcılara yön vermek amacıyla hazırlanan bir video ile PhoneBuff youtube kanalı, kullanıcıları bilinçlendirmek üzere akıllı telefon pazarında birçok cihazı bulunan LG ve Samsung’un amiral gemileri olan V30 ve Galaxy Note 8’i sağlamlık testine tabi tuttular. Cihazlar sağlamlık testine tabi tutulurken, belirlenen yükseklikten aynı şekillerde yüzeye bırakılarak, cihazın kasasının ve ekranının aldığı hasarlar incelenir. 

Testin 1. aşamasında hemen hemen aynı boyutlarda olan cihazlar arka kısım üzerine düşecek şekilde bırakılıyor. İlk testin sonucunda LG V30 hiç hasar almazken, Samsung Galaxy Note 8’in cam olan arka yüzeyinde çatlaklar meydana geldi. Testin 2. aşamasında ise cihazlar aynı  şekilde köşeleri yüzeye gelecek şekilde bırakılıyor. 2. aşama sonucunda ise her iki cihazın köşesinde ezilme meydana geliyor. Son aşama olan 3. aşamada ise cihazların ekran sağlamlığını kontrol etmek amacıyla cihazlar ekran üzerine gelecek şekilde yüzeye bırakılıyor. Bu test sonucunda ise her iki cihazın ekranında da çatlaklar meydana geliyor.

Youtube kanalının yaptığı değerlendime sonucunda her iki cihaza da 40 puan üzerinden puanlar verildi. Test sonucunda Samsung Galaxy Note 8 35 puan alırken, rakibi LG V30 ise 38 puan alarak rakibinden daha üstün olduğunu kanıtladı. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here