Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Kredi Notu Nasıl Hesaplanır?

Hayati bir ihtiyaç olan Banka kredileri ve kredimizi daha kolay çekmemizi sağlayan kredi notları nasıl hesaplanır… Kredi notumuzu nasıl yükseltebiliriz. İşte önemli bilgi ve detaylar haberimizin devamında.

Hayati bir ihtiyaç olan Banka kredileri ve kredimizi daha kolay çekmemizi sağlayan kredi notları nasıl hesaplanır… Kredi notumuzu nasıl yükseltebiliriz. İşte önemli bilgi ve detaylar haberimizin devamında.

İnsan istekleri hiç bitmeyen ve ömrünü bu istekleri geçekleştirmek için yaşayan bir varlık.Tabi bu ihtiyaçları karşılamak için baş vurduğu yöntemlerden biride banka kredileri.Hemen hemen herkesin hayatının belli bir döneminde kullandığı yöntem Ev , araba, sağlık, tati, eğitim daha bir sürü ihtiyaçlarımızda nakit ihticacımızı Bankalardan çektiğimiz kredilerle halediyoruz..Bankalardan kredi kullanacağımız zaman ise en çok karşımıza çıkan “kredi notu”.Kredi notu nedir?

Kredi notu bankaların müşterilerine verdiği nottur.Bu notu belirlerken tüm finansman geçmişiniz göz önünde bulundurularak oluşturulur.Çeşitli nedenlerle bankalarla çalışırız kimimizin kredi kart vardır,kimimz bankadan kredi çekmişizdir.Bankalar kredi notumuzuverirken bizim nasıl bir müşteri olduğuza bakarlar. Yani notumuzu kendimiz belirleriz. .Eğer kredi kartımızın ödemelerini zamanında yapıyorsak, veya çektiğimiz kredinin taksitlerini aksatmadan yatırıyorsak Bu kullandığımız kaynaklar da büyük meblağlar ise biz çok iyi bir öğrenciyiz.Kredi notumuz yüksek olacaktır.Ama taksitleri aksatıyor,kredi kartlarımızı ödemiyorsak bankalarla sıkıntı yaşıyorsak kötü öğrenciyiz dolayısı ile notumuz düşük olacak.Eğer kredi notumuzu yüksek tutmayı başarırsak.  daha sonra hangi bankaya gidersek gidelim  kredi talep ettiğimizde  herşey bizim için  daha kolay olacaktır. Bankalar zorluk çıkarmadığı gibi kredi vermek için birbiri ile yarışacaktır.

- Advertisement -

Görüldüğü gibi kredi notunu yüksekseltmenin ve yüksek tutmanın tek yolu bankalarla yaptığımız çalışmalarda geçmişten günümüze ödemelerimizi zamanında yapmış olmaktır.Ne kadar sık bankalarla çalışırsak ve ödemelerimizi aksatmadan yaparsak o kadar yüksek kredi notuna sahip oluruz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.