Ana sayfa Finans Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açtırma Yöntemi

Bildiğimiz gibi yeni yasa gereği kredi kartlarımız internet alışverişine kapatıldı. Tekrar açmak mümkün mü, değil mi sizleri bilgilendirmek için bu yazımızı derledik. Kredi kartını internet alışverişine açtırma yöntemleri hakkında detaylı bilgiler.

4
0

Bildiğimiz gibi yeni yasa gereği kredi kartlarımız internet alışverişine kapatıldı. Tekrar açmak mümkün mü, değil mi sizleri bilgilendirmek için bu yazımızı derledik. Kredi kartını internet alışverişine açtırma yöntemleri hakkında detaylı bilgiler.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu 2017 yılında kredi kartları ile intenet alışverişinin yapılamayacağı belirtmişti. Ancak kullanıcılar dilerse ilgili bankaya sms atıp ve ya müşteri hizmetlerini arayıp intenet alışverişine onay verebiliyordu. Kredi kartları ile intenet alışverişinin sona ereceği tarih ilk olarak 17 Ağustos 2017 olarak beliritlmişti. Fakat bir çok kullanıcı bankalarına intenetten alışveriş için onay vermediği için bu süre 31 Aralık 2017 tarihine kadar uzatıldı. Bildiğiniz üzere bu tedbir bir takım dolandırıcılık durumlarının önüne geçmek için alındı.

İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ YAPMAK TEHLİKELİ MİDİR?

Bilinçli bir tüketici için alışveriş yapmak hiçbir durumda tehlikeli değildir. Ayrıca günümüzde intenetten alışveriş yapmak için bir çok şifre ve en sonunda da cep telefonunuza gelen onay şifresini girmeniz gerekmektedir. Ancak bazı sitelerde bu tür güvenlik önlemleri olmayıp şifresiz alışveriş yapabiliorsunuz özellikle Google Play Store’da. Hatırlarsınız çok değil bir kaç sene önce 3-4 yaşlarındaki bir bebek play storedan bir kaç bin dolarlık bir alışveriş yapmıştı. Bu tür durumların önüne geçmek çok da zor değil aslında çünkü intenette alışveriş yaparken birçok indirim ve fırsat olabiliyor bunlardan yararlanmak isteyebilirsiniz.

KREDİ KARTINI İNTERNETTEN ALIŞVERİŞE KAPATTIKTAN SONRA AÇMAK MÜMKÜN MÜDÜR?

Uyarılar sonucu birçoğumuz güvenlik gerekçesi ile kredi kartını intenetten alışverişe kapattı. Kararından memnun kalanlar olduğu gibi pişman olanlar da vardı. Bu noktada çoğumuzun aklına tek soru geldi. Kredi kartını tekrardan intenet alışverişine açmak mümkün mü? Günümüzde tüketimin hızla arttığını düşünürsek böyle bir şeyin mümkün olduğunu anlamak çok da zor değil. 

KREDİ KARTINI İNTERNETTEN ALIŞVERİŞE AÇTIRMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Kredi kartını intenetten alışverişe tekrardan açmak oldukça kolay. Özellikle mobil bankacılık hizmetlerini kullanan kullanıcılar bunu çok daha kolay bir şekilde halledebiliyor. İlk olarak kullanmakta olduğununuz kredi kartının ilgili bankasını arayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak telefonda dinlerken bir yandan da tuşlara basmak ve müsait müşteri temsilcisini beklemek istemiyorsanız bu işlemi müşterisi olduğunuz bankanın online bankacılık hizmetlerini kullanarak da çok kısa bir sürede gerçekleştirmeniz mümkündür.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here