Ana sayfa Finans Kredi Kartı Ödemesi Hesabımdan Otomatik Çekilir Mi?

Kredi Kartı Ödemesi Hesabımdan Otomatik Çekilir Mi?

Vadeli ya da vadesiz mevduat hesabınızdan banka ile yapacağınız anlaşma ile kredi kartı ödemeleri ya da fatura ödemeleri otomatik ödeme talimatı ile hesabınızdan düşebilir.

4
0

Vadeli ya da vadesiz mevduat hesabınızdan banka ile yapacağınız anlaşma ile kredi kartı ödemeleri ya da fatura ödemeleri otomatik ödeme talimatı ile hesabınızdan düşebilir.

Bankalar müşterilerine bankacılık alanında birçok imkan sunmaktadır. Para transferleri, fatura ödeme, kredi kartı ödeme gibi birbirinden farlı işlemi bankacılık kanalları ile yapabilirsiniz. Bu ödemeler için artık banka şubelerinden sıra beklemenize gerek yok. Mobil şube, intenet bankacılığı ya da telefon bankacılığı ile bu işlemlerinizi rahatlıkla halledebilirsiniz. Banka müşterilerinin ödeme konusu ile ilgili merak ettiği birkaç soru vardır. Bu sorulardan biri kredi kartı ödemeleri hesaptan çekilir mi? Evet, kredi kartı ödemeleriniz vadeli ya da vadesiz mevduat hesabınızdan ödenebilir. Banka bu konuda müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Bunun için çalıştığınız bankadan bir hesap açtığınızda bu hesabı açarken otomatik ödeme talimatı vermelisiniz. Otomatik ödeme talimatı elektirik, doğalgaz, intenet vs. gibi faturalar olabileceği gibi kredi kartı ödemelerinizde olabilir. Bu talimatı verdiğiniz takdirde banka hesabınızdan kredi kartı borcunuzu tahsil edecektir.

Hesabınızdan kredi kartı ödemesi için banka ile şu konuda da anlaşabilirsiniz. Dilerseniz kredi kartı borcunun asgarisini alabilir, dilersenizde borcunuzun tamamını alabilir. Bu konuda sizin vereceğiniz talimat doğrultusunda banka hesabınızdan kredi kartı borcunu öder. Bu işlemin gerçekleşebilmesi için hesap oluştururken sözleşmede böyle bir maddenin var olması gerekir. Ve bu maddenin size bildirilmesi gerekir. Eğer sözleşmede böyle bir madde olmasa bile sizin talebiniz doğrultusunda kredi kartı borcunuz hesabınızdan alınabilir. Bir defa otomatik ödeme talimatı verdiğinizde bu siz bu talimatı kaldırana kadar ödeme devam eder. Hesaptan kredi kartı ödemesi sadece çalışan için geçerli değildir. Emekli olmanız dahilinde maaşınızı kredi kartınızın bulunduğu bankadan alıyorsanız yine kredi kartı ödemeleriniz hesabınızdan otomatik olarak alınır. Tabi bunun için yine banka müşterisinin buna başvuruması gerekir. Maaşınız bankaya yattığı andan itibaren ödeme tarihi devreye girdiğinde direk olarak kredi kartı borcunuz hesabınızdan çekilir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here