Ana sayfa Finans Kredi Kartı İptal Edildikten Sonra Nasıl Açılır? İptal Edilen Kredi Kartı Açılır...

Kredi Kartı İptal Edildikten Sonra Nasıl Açılır? İptal Edilen Kredi Kartı Açılır mı?

Belirli nedenlerden dolayı kredi kartları iptal edilmektedir. İptal edilen kredi kartları geri açılabilmesi kapatılma nedenine bağlıdır. Kredi Kartı İptal Edildikten Sonra Nasıl Açılır? İptal Edilen Kredi Kartı Açılır mı? işte detaylar...

8
0

Belirli nedenlerden dolayı kredi kartları iptal edilmektedir. İptal edilen kredi kartları geri açılabilmesi kapatılma nedenine bağlıdır. Kredi Kartı İptal Edildikten Sonra Nasıl Açılır? İptal Edilen Kredi Kartı Açılır mı? işte detaylar…

Ülkemizde milyonlarca kişi kredi kartı kullanmaktadır. Kredi kartları amacına uygun kullanıldığı takdirde oldukça avantajlı ürünlerdir. Kişilerde artık bir tane değil birden fazla kredi kartı bulunabiliyor. Bu kredi kartlarını amacına uygun kullanmadıkları takdirde iptal etme girişiminde bulunuyor. İptal ettiğiniz kredi kartlarınızı tekrar açtırmak gibi bir şanısınız var. Ama burada önemli olan kredi kartınızın neden iptal olduğudur.

İPTAL EDİLEN KREDİ KARTI TEKRAR AÇILIR MI?

Kişi kullandığı kredi kartını belirli gerekçelerle kendi talebi doğrultusunda iptal ettimek isteyebilir. Bu gerekçeler, kredi kartı kullanmadığı için olabilir, birden fazla kredi kartı olduğu için olabilir vs. banka kredi kartı iptal işleminin gerçekleşmemesi için birçok öneri sunacaktır ama kararlı iseniz kredi kartınızı iptal ettirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Bankanın müşteri hizmetleri ile yaptığınız görüşmeler sonucunda kredi kartınızı iptal ettiğiniz takdirde bu kartı tekrardan geri açtırmak oldukça kolaydır. Yine bankanızın şubesine giderek ya da müşteri hizmetleri ile görüşerek kredi kartınızı geri açtırabilirsiniz. Burada önemli olan nokta kredi kartınızın sizin talebinizle iptal edilmesi.

Kredi kartınız eğer sizin talebinizle değilde ödemediğiniz borçlar sonucu iptal edildiyse kredi kartınız geri açtırmak imkansız olacaktır. Kredi kartı borcunuzu ödemediğinizde banka sizden borcunuzu ödemeniz için 90 günlük süre verir. Bu süre sonunda eğer hala ödeme yapılmamışsa banka kredi kartınızı iptal eder. Bu gerekçeyle iptal edilen kredi kartı sahibi kara listeye alınarak bankalar bu kişiye bir daha kredi kartı ya da kredi vermeyecektir. 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here