Ana sayfa Finans Kredi Başvurusu Banka Tarafından Reddedilirse Ne Yapmalıyız?

Kredi Başvurusu Banka Tarafından Reddedilirse Ne Yapmalıyız?

Kredi başvurunuz red ile sonuçlansa bile durumu lehinize çevirebilir ve ihtiyacınız olan kredi kullanımını sağlayabilirsiniz. Kredi başvurunuzun banka tarafından red olması durumunda uygulanabilecek çözümlere ait detaylar yazımızda yer almaktadır.

6
0

Kredi başvurunuz red ile sonuçlansa bile durumu lehinize çevirebilir ve ihtiyacınız olan kredi kullanımını sağlayabilirsiniz. Kredi başvurunuzun banka tarafından red olması durumunda uygulanabilecek çözümlere ait detaylar yazımızda yer almaktadır.

Bankalar, gelişen ülke ekonomisi karşısında müşterilerine sundukları fırsatlar ile birçok destekte bulunmaktadırlar. Bankalar, müşterilerinin ihtiyaçları ve günlük hayattaki harcamaları ve geri ödeme kolaylığı sağlayabilmeleri adına onlara uygun paket sunumları yapmaktadırlar. Herhangi bir bankacılık ürünü kullanmak isteyen ya da kullanan müşterilerine özel kredi kullanımı ve kredi kartı sunmaktadırlar. Kredi kartları günlük yaşantımızda kullanabileceğiniz, nakit para yerine banka tarafından sunulan imkan ile aylık olarak ödeme gerçekleştirebileceğiniz bir sisteme sahip. Bunun haricinde yüksek miktardaki harcamalarınızı taksitlendirerek belirlenen vadede ödeme yapılmasını sağlar. Krediler ise bireyin krediyi kullanım alanına ve ona ödeme kolaylığı sağlanacak şekilde yüksek miktardaki nakit para ihtiyacını gidermek için sunulan bir imkandır. 

İhtiyacınız olan nakit parayı bankalar aracılığı ile kullanmanız mümkün. Ancak kredi başvurusunda bulunmadan önce bilmeniz gereken bazı durumlar söz konusudur. Bunlar;

– Herhangi bir banka üzerinden kullandığınız veya kullanmakta olduğunuz kredi ya da kredi kartlarınızı düzenli ödemeniz ve dönem borcunuzu tam olarak ödemeniz gerekmektedir. Bankalar bunu sizlere zorunlu olarak kılmamakta fakat bunlar ileri dönemde kullanmak isteyeceğiniz yüksek miktardaki kredi başvurularınızın red edilmesine neden olmaktadır. Çünkü aylık ödemelerinizi eksik ya da gecikmeli olarak ödemeniz kredi notunuzu düşürmektedir. 

– Kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız bunu intenet üzerinden gerçekleştirmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü intenet başvurularında mevcut olan kriterleri tam olarak bilmiyorsanız red almanız kaçınılmaz bir durumdur ve her deneme, her red banka tarafından kredi notunuzu aşağıya çekmekte ve bu diğer bankaların sisteminde de görüleceği için kredi kullanımınızı ertelemek durumunda kalabilirsiniz.

– Operatörünüz aracılığı ile kredi notunuzu sorgulattığınızda bankalar bunusu kredi başvuru olarak alır ve her denemenizde kredi notunuz düşmektedir. 

– Gelirinize göre başvuru yapmalısınız. Gelirinizden oldukça yüksek bir tutarda kredi başvurusunda bulunmanız red yanıtı almanızı sağlar. Bunun haricinde şubeye giderek temsilciniz ile görüşerek size uygun bir kredi paketi kullanabilirsiniz.

Ayrıca kredi başvurunuz banka sistemindeki skorunuz haricinde başka nedenler dolayısıyla da red edilebilir. Red nedeninizi öğrenebilir ve durumu lehinize çevirebilirsiniz. Bankaya yeniden sunacağız gelir-gider tablonuz, aylık ödemelerinizi belgelemeniz bunların başında gelir. Bunun yanı sıra uzun vadeli bir kredi talebinde bulunarak aylık ödeme tutarınızı düşürebilir ve dilediğiniz miktardaki krediyi kullanabilirsiniz.

Geçmişinizde yaşadığınız finansal sorunlar banka sisteminde gözükmektedir. Bunları durumunuzu düzeltip belgelerseniz sorun yaşamadan kredi kullanabilirsiniz veya borçlarınızı krediyi kullanacağınız banka üzerinde toplayıp ödemelerinizi düzenleyebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here