Ana sayfa Eğitim KPSS’siz memur alımı yapan kuruluşlar hangisi?

KPSS’siz memur alımı yapan kuruluşlar hangisi?

Devlet kadrolarında açık kalan kontenjanlar için KPSS'siz memur alımı devam ediyor. KPSS şartı olmadan alım yapan bu kuruluşların hangileri olduğu ise belli oldu.

5
0

Devlet kadrolarında açık kalan kontenjanlar için KPSS’siz memur alımı devam ediyor. KPSS şartı olmadan alım yapan bu kuruluşların hangileri olduğu ise belli oldu.

Türkiye’nin yakın gelecekte yaşadığı korkunç darbe girişiminin ardından devlet kurumlarına sızan binlerce FETÖ mensubu ihraç edildi. Yapılan ihraçların ardından çok sayıda kamu memuru pozisyonunda açıklar oluştu. Bu eksikliklerin giderilmesi için ise kollar sıvandı ve KPSS şartı olmadan kısa yoldan alımlar başlatıldı. Yapılan alımlar çeşitli kurumların farklı pozisyonları için gerçekleştirilmeye devam ediyor.

KPSS PUAN ŞARTI ARAMAYAN KURUMLAR

Diyanet, MİT, Milli Savunma Bakanlığı, Vali Kadroları, Anayasa Mahkemesi, Özel Kalem Müdürlükleri, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Bakanlar Kurulu Sekreterliği, TÜİK, TOKİ, Başbakan Başmüşavirliği. Bu şekilde beyan edilen ve daha fazla kurumda alımlar devam ederken ihraçlardan sonra iadeler de gündeme geldi. KPSS puanı olmaksızın bu kurumların ilanlarına başvurabilmek mümkündür.

Bunlar için kurumların resmi sitelerine girip duyurular kısmını takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here