Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

KPSS giriş belgesi nereden, nasıl alınır? KPSS sınav giriş belgesi alma

KPSS sınav giriş belgesi nereden, nasıl alınıyor, çıkartılıyor? Kpss Sınav giriş belgesi en son ne zamana kadar alınır, renkli yada renksiz olur mu? KPSS sınav giriş belgesi alma, çıkartma, sorgulama, alamıyorum ne yapabilirim? sorularına cevap yazımızda…

KPSS sınav giriş belgesi nereden, nasıl alınıyor, çıkartılıyor? Kpss Sınav giriş belgesi en son ne zamana kadar alınır, renkli yada renksiz olur mu? KPSS sınav giriş belgesi alma, çıkartma, sorgulama, alamıyorum ne yapabilirim? sorularına cevap yazımızda…

Kamu Personeli Seçme Sınavı yada en sık duyduğumuz şekildeki adı ile  KPSS sınavı Ösym tarafından gerçekleştirilen sınavlardan biridir. KPSS sınavı ile öğretmenler ve bir çok kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilecek personellerin alımı ve seçimi için yapılır. Yapılan bu KPSS sınavının yapılacak yerleştirmelere göre çeşitleri vardır. Bunlar ;

- Advertisement -

  •  KPSS Lisans (Genel Yetenek (GY), Genel Kültür (GK) – Eğitim Bilimleri (EB)
  •  KPSS Lisans (Alan Bilgi Testi)
  • KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi(ÖABT)
  • Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (E-KPSS)
  • KPSS Önlisans (Ön Lisans Düzeyi)
  • KPSS Ortaöğretim (Lise mezunları için – ortaöğretim düzeyi)
  •  KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) şeklindedir.

Sınav için başvuru işlemlerini ve sınav ücretlerini yatıran adaylar sınav tarihlerinin açıklanması için beklemeye geçmiş durumda. Kamu Personeli Seçme Sınavına girecek olan adayların ( sınavın tüm çeşitlerinde geçerli olmak üzere ) sınava girerken yanlarında bulundurması gereken belgeler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise KPSS sınav giriş belgesidir. Kpss sınav giriş belgesi olmayan veya unutan adaylar sınava alınmamaktadır. Bu sebeple sınava giriş belgeniz mutlaka yanınızda olmalıdır. Durum böyle olunca ve sınava giriş belgesi bu kadar önemli olunca adayların en çok merak ettiği konular arasında KPSS sınav giriş belgesi nereden nasıl alınır konusu geliyor.

Tavsiye :  ÖSYM YGS Aday Eğitim Filmi Yayınlandı

KPSS Sınav Giriş Belgesi Nereden, Nasıl Alınır?

Kamu Personeli Sınavına girecek olan adaylar Kpss sınav belgesini intenet aracılığı ile bir çok kanal üzerinden kolaylıkla çıkarabilir. Bunun için yapılması gereken ilk olarak https://ais.osym.gov.tr adresi üzerinden aday işlemleri sistemine giriş yapmaktır. Ais üzerinden başvurularım / tercihlerim bölümüne girip başvurusunu yapmış olduğunuz KPSS sınavının giriş belgesinin çıktısını burdan alabilirsiniz. Çok kısa ve pratik olarak bir kaç dakika içersinde giriş belgenizi bu şekilde alabiliyorsunuz.

Yukarda anlatmış olduğumuz yöntem online olarak Kpss giriş belgenizi almanızı sağlıyordu. Fakat bunun dışında giriş belgenizi Ösym başvuru merkezi aracılığı ile de alabilirsiniz. Ösym sınav merkezleri ve Ösym şubeleri genelde sınav başvuru dönemlerinde bilgi güncelleme veya benzeri işlemler dolayısı ile kalabalık olduğundan pek tercih edilmemektedir. Ösym şubesinden giriş belgenizi alacaksanız saatlerce sıra beklemeyi göz önünde bulundurmanız gerekmekte. İntenet çıktısı almak pratik ve kolay olduğundan sınav giriş belgenizi intenet çıktısı olarak almanızı öneriyoruz. Yinede Ösym şubelerinden almak isterseniz ;

ÖSYM Büroları Çalışma Saatleri 2018

ÖSYM büroları hafta içi sabah saat 08:30’dan başlayarak hizmet sunmaya başlamaktadır. ÖSYM büroları akşamları saat 17:00’ye kadar açıktır. Bürolar yine saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında da öğle arası yani öğle tatili sebebi ile 1 saat süre zarfında kapalı olurlar.

ÖSYM Büroları Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

- Advertisement -

Tavsiye :  Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi AUZEF 2016-2017 bahar dönemi ders kayıt işlemleri başladı

ÖSYM bürolarının Cumartesi ve Pazar günleri çalışıp, çalışmadığı oldukça merak edilmektedir. Ülkemizde hizmet vermekte olan ÖSYM büroları hafta içi çalışır yani hafta sonu çalışmayıp hizmet vermezler. İşlemlerinizi hafta içi ve mesai saatleri içerisinde halletmeniz gerekmektedir.

KPSS Sınav Giriş Belgesi Renkli Çıktı Olmak Zorunda Mı?

Yukardaki bilgilerden yararlanarak sınava giriş belgenizi çıkartmayı anlatmış olduk. Fakat sınava giriş belgelerinde adayların en çok kafasını karıştıran konuların başında sınav giriş belgesi, renksiz olabilir mi, renkli olmalı mı, siyah beyaz olur mu gibi sorular sıkca sorulumakta. KPSS sınav giriş belgesinin renkli olmak gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. İster siyah beyaz isterseniz renkli olarak giriş belgesinin çıktısını alıp sınav girişi için kullanabilirsiniz. KPSS sınav giriş belgesi üzerinde sınava gireceğiniz okul, bina, sınıf, sıra bilgileri, kişisel bilgileriniz ve sınav esnasında uymanız gereken kurallar gibi çeşitli bilgiler yer almaktadır.

KPSS Sınav Giriş Belgesi Almak İstiyorum, Hata Veriyor?

Kpss sınav belgenizi intenet aracılığı ile alabileceğinizi belirtmiştik. Fakat bazı zamanlarda yaşanan sistem hataları ve yoğunluklar sınav giriş belgenizi almanızı engelleyebilir. Bu gibi sorunlarda genelde çözüm noktası siz olmadığızdan yaşanan sorunun karşı taraf tarafından çözülmesi için bir süre bekleyip tekrar denemenizi öneriyoruz. Böyle aksiliklerin olabileceğini de düşünerek sınav belgenizi almayı son güne bırakmamanızı ve bir kaç gün önceden belgenizi alıp aksaklıklar için zaman kazanmanızı öneririz. Ayrıca sizlere yardımcı olmamız için almış olduğunuz hataları yorum bölümüne yazabilirsiniz. Genel sorunlar hakkında izlemeniz gereken yol ile ilgili bilgiler verebiliriz.

Tavsiye :  EGM PMYO Polis Alımı Ne Zaman Yapılacak? Polislik Başvuru Şartları neler?

KPSS Sınav Giriş Belgesi Eve Gelir Mi, Gelecek Mi, Neden Gelmedi?

Birçok işlem elektronik ortamlara taşınmadan önce ÖSYM tarafından KPSS ve diğer sınav giriş belgeleri ikametgah adresimize posta yolu ile yollanmaktaydı. Fakat belirttiğimiz gibi devlet kurum ve kuruluşlarında bir çok işlem artık elektronik ortam üzerinden yapılmakta ve sınav kağıtlarının adrese posta ile yollanması işlemi kaldırıldı. Yani artık ev adresimize sınav giriş belgesi veya sınav sonuç belgesi gönderilmemekte.

KPSS Sınav Giriş Belgesi En Son Ne Zaman Alınır?

Kpss sınav giriş belgesi genelde sınavın yapılacağı saate kadar intenet üzerinden erişilip alınabilinmektedir. Ayrıca sınav zamanları ÖSYM başvuru ve sınav merkezleri de mağduriyetleri giderebilmek amacı ile açık olarak bulundurulmaktadır. İşlemlerinizi belirttiğimiz doğrultularda gerçekleştirebilirsiniz. Fakat üzerine bararak belirttiğimiz gibi herhangi bir sorun yaşamamanız için işlemlerinizi son güne bırakmamanızı, sınav giriş belgenizi ve sınav ile alakalı işlemlerinizi sınav gününden önce haletmenizi öneriyoruz.

 

Kpss sınav giriş belgenizi kaybetmeniz durumunda tekrardan anlattığımız gibi çıktısını intenet üzerinden veya ÖSYM sınav merkezlerinden alabilirsiniz. Sınav giriş belgelerinde bir defaya mahsus şartı aranmamaktadır. Kaybetme gibi durumların önüne geçmek için bir kaç adet çıktı almanızı öneriyoruz.

Sizlere bu yazımızda KPSS sınav giriş belgesi çıkarma, alma, indirme, sorgulama, edinme, dökümü gibi konuların anlatımını detaylı olarak sunduk. Konu hakkında aklınıza takılan soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden iletebilirsiniz.

- Advertisement -

Bunları da beğenebilirsin

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.