Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Köye Geri Dönüş Projesi Başladı Devletten Köyüne Dönene 30.000 TL Destek Kredisi

Tarımsal kalkınmayı artırmak için başlatılan Köye Geri Dönüş Projesi kapsamında devletten köyüne dönene 30.000 TL destek alma detayları için makalemize göz atabilirsiniz.

Tarımsal kalkınmayı artırmak için başlatılan Köye Geri Dönüş Projesi kapsamında devletten köyüne dönene 30.000 TL destek alma detayları için makalemize göz atabilirsiniz.

Kent hayatından köy yaşamına geri dönüş yapmayı planlayan kişiler için devlet destekli hibe kredisi sağlanmaktadır. Şehir hayatı insanı her anlamda yorabilmektedir. Araçların egzoz dumanları, insan sayısının çok olması, çöpler, yapay gıdalar kişiyi bunaltabilmektedir. Bu durumda da kişi kendini köy yaşamına atmak ve burada gelir elde etmek isteyebilir.

Ülkemizde de tarımsal üretimin artırılabilmesi adına önemli destekler verilmektedir. Özellikle de köyde geçimini sağlayan kişilerin maddi olanakları düşünmeden üretim yapması sağlanmak istenmektedir. Bu noktada hükümetin önemli desteklerin önünü açtığını söylemek gerekiyor.

- Advertisement -

KÖYE DÖNÜŞ PROJESİ DETAYLARI

Yerli üretimin artırılabilmesi için yürürlüğe girmiş bu projede, dileyen kişi köyüne geri dönüş yapabilir. Burada bir çiftlik kurabilir ve geçiminizi sağlayabilirsiniz. Üretim yapmak isteyen kişi dilerse şehirde yaşamını sürdürerek üretimini de yapabilir. Bu noktada işletme planının istikbal vadetmesi ve girişimcilik konusunda iddialı olunması gerekiyor. Tarım ve hayvancılık sektörü ülkemiz için çok büyük bir öneme sahiptir. Türkiye nüfusunun önemli bir kısmı da bu sektörde faaliyet göstererek geçimini sağlamaktadır.

KOSGEB GİRİŞİMCİ DESTEĞİ

KOSGEB, günümüze kadar sayısız girişimci desteğine imza atmıştır. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın önerileriyle KOSGEB, bu sektöre çok önemli destekler sağlamaktadır. Teknolojik gelişmelerle birlikte bu sektörde ciddi bir azalma görülmüştür. Çünkü teknolojik gelişmelere olan ilgi şehir yaşamının cazibesini artırmıştır. Ancak kırsal kalkınmanın artırılabilmesi için hükümet tarım ve hayvancılık girişimlerine hibeler sağlamaktadır.

KOSGEB KÖYE GERİ DÖNÜŞ DESTEĞİ DETAYLARI

Tarım ve hayvancılık da faaliyet gösterecek girişimciler için geri ödemesiz 50.000 TL veya sıfır faizli 100.000 TL kredi finanse edilmektedir. 35 yaşından küçük olan vatandaşlar için 30.000-50.000 TL arası sıfır faizli kredi sağlanıyor. Bu destekler Halkbank ve Ziraat Bankası aracılığıyla tüketicilerle buluşturulmaktadır.

Sıfır faizli krediler için ilk 1 yıl geri ödeme talep edilmemektedir. Daha sonra ise tüketici 48 ay vade süresi boyunca ödemelerini gerçekleştirebilmektedir. Tüketicinin gelir düzenine bağlı olarak geri ödeme koşulları oluşturulmaktadır. Dileyen tüketici yılda 2 kez, 3 ayda bir veya her ay eşit taksitlerle gerekli ödemeleri yapabilmektedir. Bu imkandan faydalanmak isteyenlerin KOSGEB’e müracaat etmeleri gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.