Ana sayfa Finans Kosgeb’den Girişimciye 70.000 TL Faizsiz Kredi ve Hibe

Kosgeb’den Girişimciye 70.000 TL Faizsiz Kredi ve Hibe

Girişimcilere tam destek vermeye devam eden KOSGEB'ten girişimciye 70.000 TL faizsiz kredi ve hibe almak isteyenler için yazımızın detayında, neler yapılması gerektiğini açıklayacağız.

3
0

Girişimcilere tam destek vermeye devam eden KOSGEB’ten girişimciye 70.000 TL faizsiz kredi ve hibe almak isteyenler için yazımızın detayında, neler yapılması gerektiğini açıklayacağız.

Bir ülkede ekonominin bileşenleri arasında mikro bazda çok büyük önem taşıyan yerel işletmelerin geliştirilmesi ve kalkındırılması çok önemlidir. Çünkü bu kuruluşlar ekonominin en temel parçaları olarak yerli üretim ve istihdam konusunda büyük önem arz etmektedir. Bu yandan bakıldığında yerli işletmelerin artırılması ve güçlendirilmesi ise onlara sağlanan finansal kaynak olanakları ile doğru orantılıdır. Çünkü bir işletmenin hayata geçebilmesi ve üretim faaliyetlerine başlayabilmesi bir takım finansal ihtiyaçları gerektirmektedir. Bu anlamda Türkiye’de girişimcilerin desteklenmesi ve işletmeler kurarak faaliyetlerini gerçekleştirmeleri için çeşitli destekler verilmektedir ve bunlar devlet aracılığı ile yapılmaktadır. Bahsettiğimiz destekler de devlet aracılığı ile yapılmakta olduğundan oldukça avantajlıdır ve kişiler bu sayede işletmelerini kolayca kurabilmektedirler.

KOSGEB’TEN DESTEK ALIN

Türkiye’de yeni bir işletme kuracak olan girişimciler için devlet tarafından destekler KOSGEB aracılığı ile sağlanmaktadır. Bu anlamda siz de eğer bir girişim planına sahipseniz, iş projeniz varsa ve kendi işinizi kurarak geleceğe emin adımlarla ilerlemek istiyorsanız KOSGEB’ten finansal destek alabilirsiniz. Bu destekler kapsamında 50 bin TL tutarında hibe verilmektedir. Geçmişte 70 bin TL’ye kadar olan faizsiz kredi ise artık 100 bin TL tutarında verilmektedir. Siz de KOSGEB’e başvurarak kuracağınız işletmeyi bu finansal kaynaklar ile hazır hale getirebilirsiniz.

KOSGEB’TEN NASIL FAİZSİZ KREDİ VE HİBE ALINIR

KOSGEB’ten bahsettiğimiz destekleri alabilmek için ilk olarak kurum tarafından verilen uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlamanız gerekmektedir. Eğitim sürecini tamamlamanız halinde kurum tarafından size uygulamalı girişimcilik sertifikası verilecektir. Bu sertifikayı aldıktan sonra sırada artık iş projenizi hazırlamak var.

Kurumdan sertifikasını alan kişiler artık kurmak istedikleri işin projesini oluşturmaya odaklanmalılardır. Hazırlanacak olan proje kurulacak olan işin tüm makine, teçhizat ve düzenini belirtiyor olmalıdır. Tam donanımlı olarak bir iş planı hazırlamak için daha önceden KOSGEB’ten destek almış bir işletmenin iş projesini inceleyebilirsiniz.

Projeniz hazır ve sertifikanız da elinizde ise artık KOSGEB veritabanına kaydolup, iş projenizi ilgili komisyona sunma zamanı geldi. KOSGEB’in değerlendirme komisyonuna sunduğunuz iş projesi, komisyon tarafından onaylandığı takdirde, kurumdan hibeyi ve eğer istiyorsanız 100 bin TL’ye kadar 1 yıl ertelemeli faizsiz krediyi kullanabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here