Ana sayfa Genel Kelime darağacı en geniş kuş olan muhabbet kuşu kaç kelime konuşabilmektedir?

Kelime darağacı en geniş kuş olan muhabbet kuşu kaç kelime konuşabilmektedir?

Hindistanlı ünlü oyuncu, senartist ve yönetmen Amir Khan, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında kendisini zorlayan bir soru ile karşı karşıya geldi.

8
0

Hindistanlı ünlü oyuncu, senartist ve yönetmen Amir Khan, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında kendisini zorlayan bir soru ile karşı karşıya geldi.

14 Ekim akşamında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster programı’nın ünlü bir konuğu vardı. Hindistanlı oyuncu, senarist ve yönetmen Aamir Khan programın ünlü konuğu olarak, ekran başındaki seyircilerin merakla beklediği isim olarak yarışma koltuğuna oturdu. Başarılı bir yarışma sergileyen ve alacağı ödülü hayır kurumuna bağışlayacağını belirten Aamir Khan, kendisine gelen bir soru karşısında epey zorlandı. Ünlü oyuncu ve yönetmene gelen ” Guinness Dünya Rekorlarına göre yaşayan kelime dağarcığı en geniş kuş olan muhabbet kuşu Oscar toplam kaç kelime konuşabilmektedir ” sorusu, Bollywood yıldızını kararsız durumda bıraktı. 125 bin TL’lik ödülde karşısına çıkan bu soruda Aamir Khan, şıklar arasında doğru seçeneğini tahmin etmesine rağmen, hayır kurumuna bağışlayacağı ödülü riske etmeyerek yarışmadan çekildi. Aamir Khan  “Guinness Dünya Rekorlarına göre yaşayan kelime dağarcığı en geniş kuş olan muhabbet kuşu Oscar toplam kaç kelime konuşabilmektedir” sorusuna, 148 diyerek aslında cevabı doğru bilip yarışmaya devam edebilirdi. 148 kelime ile ile Oscar, kelime dağarcığı en yüksek olan muhabbet kuşudur.

Muhabbet kuşları, papağan türleri içerisinde yer alan, en evcil kuş türüdür. Renkli ve alımlı tüylerinden dolayı muhabbet kuşları evcilleştirilmiş olup, ev hayatında en çok tercih edilen kuş türü olmuştur. Erkek muhabbet kuşları dişilere nazaran daha hareketli ve konuşkan olurlar ve tekrarlanan kelimeleri taklit etme yeteneklerine sahiptir. Dişi bireyler genelde konuşmayı öğrendiklerinde bir düzineden daha fazla kelime öğrenemez. Erkeklerin öğrendiği kelime sayısı ise yüzlere ulaşabilir

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here