Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Kefilsiz Kredi Veren Bankaların Şartları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kredi başvurularında kefil istemeyen bankaların listesini ve kefilsiz kredi çekebilmek için aranan şartları içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Kredi başvurularında kefil istemeyen bankaların listesini ve kefilsiz kredi çekebilmek için aranan şartları içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Bankaların en çok kullanılan ürünlerinden olan krediler birçok ihtiyacımızı karşılamamıza yardımcı olmaktadır. Bankalar her ihtiyaca göre kredi paketleri oluşturmaktadırlar. Öneğin; ev sahibi olmak isteyenler için konut kredileri, araç sahibi olmak isteyenler için taşıt kredileri, bireysel ihtiyaç kredileri ya da eğitim kredileri gibi.

KEFİLSİZ KREDİ ŞARTLARI NELERDİR?

- Advertisement -

Bankalar müşterilerine kredi verirken bazı şartlar ararlar. Bu şartlardan en önemlisi kredi puanınızdır. Kredi puanınız Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından oluşturulan ödeme alışkanlıklarınızı yansıtan puanınızdır. Kredi puanı 1 ile 1900 arasında bir puan sistemine göre belirlenmektedir. Bu sistemde 1 ile 699 arasında iseniz en riskli, 700 ile 1099 arası orta riskli, 1100 ile 1499 arası az riskli, 1500 ile 1699 arası iyi ve 1700 ile 1900 arası en iyi şeklindedir. Kredi puanınız riskli seviyelerde ise bankalar sizden başka teminatlar isteyebilir. Bu teminatlar maaş bordrosu ya da gelir belgesi olabilir. Ayrıca bankalar kredi verirken kefil de isteyebilirler.

KEFİLSİZ KREDİ VEREN BANKALAR

-Ziraat Bankası: Türkiye’nin en köklü bankalarından olan Ziraat Bankası, müşterilerine ya da henüz müşterisi olmayanlara kefilsiz kredi imkanı sunmaktadır. Banka kefilsiz ihtiyaç kredileri için 48 aya varan vade süreleri tanımlıyor.

-Akbank: Akbank 36 aya varan vadelerle 20 bin Türk Lirası kredi imkanı sunmaktadır. Akbank’ın bireysel ihtiyaç kredileri için belirlediği faiz oranı ise yüzde 1.45.

-İş Bankası: İş Bankası’nın sunduğu krediler ile online kanallar üzerinden 48 aya varan vadeler ve 1.29%’dan başlayan faiz oranlarıyla kredinizi kullanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.