Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Karın Ağrısına İyi Gelen Şifalı Bitkiler Hangileridir? Mide Ağrısı İçin Evde Yapılabilecek Etkili Çözümler

Küçük büyük herkesin zaman zaman şikayet ettiği ,karın ağrısına bitkisel çözümler. Birçok hastalığa iyi geldiği bilinen şifalı bitkileri karın ağrıları içinde kullanabiliriz.

Küçük büyük herkesin zaman zaman şikayet ettiği ,karın ağrısına bitkisel çözümler. Birçok hastalığa iyi geldiği bilinen şifalı bitkileri karın ağrıları içinde kullanabiliriz.

Karın ağrısı yaşamayan yoktur.Hemen herkes hayatının bir dönrminde bu ağrılarla karşılaşmıştır.Bizler bir yerimiz ağırdığında ,neden ağırdığı, altta yatan sebebin ne olduğu ile pek ilgilenmeyiz.Oysa yapacağımız ilk şey bir hekime gitmek olmalıdır.Bu durum birçok hastalıkta olduğu kadar karın ağrıları içinde geçerlidir.Karın ağrılarının tek bir nedeni yoktur,birçok nedeni olabilir.Bunları kabızlık,ishal, gaz, bağırsak sendromu, mideyi üşütmek, ayakları üşütmek, gıda zehirlenmesi, sindirim sorunu yaşamak, gastrit  diye sıralayabiliriz. Daha ciddi bir rahatsızlıktan kaynaklanuyorsa , İleride büyük sorunlarla karşılaşmamk için ağrının nedeni bulunup tedavi ettirilmelidir.Günümüzde sıkça kullanılan tedavi yöntrmlerinden biride şifalı bitkilerle tedavidir.Bazı bitkilerin karın ağrılarına iyi geldiğini tedavi ettiğini görüyoruz.Peki bu bitkiler hangileri.

Rezene Çayı;Eğer sürekli devam eden bir karın ağrısı şikayetiniz varsa size iyi gelecek bitki rezene çayı olacaktır.Rezene çayınızı kendiniz hazırlayabilirsiniz.Bir iki kaşık rezene çayını yarım cezve suya atarak bir iki taşım kaynatıp günde üç-beş bardak içerseniz karın ağrınıza iyi gelecektir.

- Advertisement -

Papatya Çayı; Özellikle mide iltihabı gibi sorunlardan kaynaklanan bir ağrınız varsa papatya çayı size iyi gelecektir.Daha önce toplayıp kuruttuğunuz papatyaları kaynamış suya atıp 5-10 dakika demlemeye bırakın ve sonra suyunu süzdürüp içebilirsiniz.Biraz acı olan tadını sevmeyenler içine bal katarak içebilir.

Zencefil; Mide bulantılarına, mide ağrılarına ,iltihaplanmalara çok iyi gelen bir bitkidir.Çayını kök ve gövdesinden kesilen ince dilimlerle yapabilirsiniz.kesilen bu dilimleri 15 dakika boyunca kaynatıp, 20 dakikada dinlendirdikten sonra içerisine bal katarak tüketebilirsiniz.

Nane Limon;belkide en çok baş vurduğumuz yöntemdir.Sindirime çok faydalı olan limon ve bir tutam nane birlikte kaynatılıp içilirse karın ağrılarınıza etkili çözüm olacaktır.

Eğer içtiğiniz şifalı bitki çaylarına rağmaen geçmeyen kronik bir ağrınız varsa en kısa zamanda bir uzmana görünmelisiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.