Ana sayfa Finans Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Kara Listedekilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kart borcunu veya kredi borcunu zamanında ödemeyen vatandaşlar zamanla kara listeye alınmaktadır. Kara listede ismi olan müşteriler bankacılık işlemi yapamaz. Kara listedeki müşterilere kredi veren bankalar vardır.

8
0

Kredi kart borcunu veya kredi borcunu zamanında ödemeyen vatandaşlar zamanla kara listeye alınmaktadır. Kara listede ismi olan müşteriler bankacılık işlemi yapamaz. Kara listedeki müşterilere kredi veren bankalar vardır.

Kredi kartı kullananlar veya kredi çekenler borçlarını zamanında ödemezse kredi notları düşer. Zamanla yine bir takım aksilikler üzerine kredi borçları ödemesi aksarsa bu sefer kara listeye girilir. Kara liste kredi notu oldukça düşük olan müşterilerin bulunduğu bir listedir. Bu listeye giren müşterilere bankalar kolay kolay kredi kartı vermez. Bankacılık işlemlerini oldukça zor şekilde gerçekleştirirler. Kara listeye giren müşterilerin bu listeden çıkması da oldukça zordur. Tüm borçlarınızı ödeseniz bile 5 yıl boyunca beklemeniz gerekmektedir. 5 yılın sonunda bankacılık siciliniz düzelir ve artık işlem yapabilirsiniz.

Kara listeden çıkmadan size kredi kartı veya kredi imkanı sunan bankalar da mevcuttur. Bunlar; QNB Finansbank, Denizbank, İNG Bank, Akbank, Şekerbank, Burgan Bank ve Yapı KRedi Bankasıdır. Kara listede olsanız bile bu bankalardan kredi kartı almanız mümkün. Kredi kartı borcunuzu ödeme şeklinizden oluşan kredi notunuzun 1500 ve üzerinde olması bu bankalar için yeterlidir. Fakat düşük notta olursanız belirli bankalarda bankacılık işlemi yapabilirsiniz. Kara listede olanlara kredi kartı eskiden verilmiyordu. Cezai işlem tabii tutuluyordu artık bu durum değişti bu yüzden bazı bankalar kara listede olanlara kredi kartı vermeye başlamıştır.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kara listeye girmemek için veya kara listeden zamanla çıkmak için kredi kartınızın borcunu düzenli ödemeniz gerekmektedir.Düzenli ödenen kredi kart borçları kredi notunuzu olumlu şekilde etkileyecektir. Kredi notunuz zamanla artar ve bankacılık işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Kara listeden çıkmak biraz daha zordur. Kara listeye giren müşterilerin bütün borçları ödemesi ve 5 yıl kadar sicilinin temizlenmesi için beklemesi gerekmektedir. Siciliniz temizlendiğinde kredi notunuz sıfırlanır ve tekrar dilediğiniz banka işlemi için başvuruda bulunabilirsiniz. Kara listede yer alan müşterilere bazı bankalar kredi kartı vermeye de başlamıştır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here