Ana sayfa Finans Kamu Personelinin 2018 Yılı Fazla Mesai Ücretine Zam Yapıldı! İşte Zamlı Mesai...

Kamu Personelinin 2018 Yılı Fazla Mesai Ücretine Zam Yapıldı! İşte Zamlı Mesai Ücreti Tablosu

Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısı kapsamında değerlendirilen Kamu Personelinin mesai ücretleri 2018 yılı itibariyle zamlanıyor. Yapılan zam oranı %7,6 olarak belirlendi ve tüm kamu personeli için geçerli olacak.

6
0

Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısı kapsamında değerlendirilen Kamu Personelinin mesai ücretleri 2018 yılı itibariyle zamlanıyor. Yapılan zam oranı %7,6 olarak belirlendi ve tüm kamu personeli için geçerli olacak.

Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısı kapsamında yapılan görüşmeler sonucunda kamu personelinin mesai ücretlerinde 2018 yılı itibariyle artışa gidileceği kaydedildi. Memurların saat başına aldıkları fazla mesai ücretlerinde yüzde 7,6 artışlık bir oranla 14 kuruşluk bir zam yapılacak. Bu zam sonrası devlet memurunun fazla mesai saat ücreti 1 lira 83 kuruştan  1 lira 97 kuruş olacak. Merkez teşkilatta çalışan personellerin mesai ücretlerinde de değişiklikler yapıldı. Bakanlıkların özel kalem müdürlüklerinde çalışan personel ve şoförlerin 90 saati merkez teşkilat şoförlesin ise 60 saati geçmemek üzere fazla mesaileri 1,93 kuruş yerine 2 lira 8 kuruş olarak ödenecek. Yurtlara bağlı olarak çalışan kurumlarda görev yapan personellerin fazla mesaileri 90 saati aşmamak koşuluyla 1 lira 97 kuruş olarak ödenecek.

Yükseköğretim kurumunda çalışan personelden fazla mesaisi 60 saati aşmamak koşuluyla saat başına  3 lira kuruş alacaklardır. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü 110 kişiyi geçmemek kaydı ile ayda 60 saat fazla mesai ödenecek ve saat başı ödenecek fazla mesai ücreti 1 lira 97 kuruş olacak. Mesleki ve teknik bölümünde yer alan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı personel ay da 100 saati geçeçemk koşuluyla fazla mesai ücreti olarak 3 lira 40 kuruş alacak. Alt kademede yer alan memurun gündeli alacağı ücrette Merkezi Yönetim Bütçe Tasarısında masaya yatırılarak ödenecek ücret belirlenmiş ve 36 lira 25 kuruştan 38 lira 75 kuruşa çıkarılmıştır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here