Ana sayfa Finans Kadınlara İş Kurma Devlet Teşviki Kredisi Başvuru Şartları

Kadınlara İş Kurma Devlet Teşviki Kredisi Başvuru Şartları

Devlet kadınlara verdiği teşvik kredisi için başvuru şartlarını açıkladı. Kadınlara özel teşvik kredisi için başvuru şartları nelerdir?

4
0

Devlet kadınlara verdiği teşvik kredisi için başvuru şartlarını açıkladı. Kadınlara özel teşvik kredisi için başvuru şartları nelerdir?

Devletin bu yıl attığı adımlardan bir yenisi olan kadınlara teşvik yardımı ülke genelinde büyük yankı uyandırdı. Yıllardır kafasındaki iş modeline sahip olmak isteyip te maddi olanaksızlıklar sebebiyle erteleyen kadınlara devletten büyük müjde geldi. Bu teşvikten yararlanmak isteyen ev hanımlarının bu alanda yolu açıldı. Kadınlara yönelik teşvik kredisi için izlenmesi gereken birkaç yol bulunuyor.

Devletin kadınlara verdiği teşvik kredisi için nereye başvurulur?

Devletten teşvik almak isteyen kadınlar ilk önce anlaşmalı olan bankalara başvuruda bulunmaları gerekir. Başvuru yapacak olan kadınlar bankaların şartlarını da yerine getirmek zorundalar. Kendi işini kurmak isteyen kadınlara teşvik amaçlı sağlanan bu kredi imkanı ile evde olan veya iş değiştirmek isteyen birçok kadın artık iş hayatına da emin bir şekilde adım atmış olacak. Kadın girşimcilerin işyeri açma kredisi için anlaşmalı bankalara başvuruda bulunmaları gerekir. 

Kosgeb kadınlara teşvik kredisi 

Artık ev hanımı olmaktan sıkılan ve yeni iş hayatına katılacak olan  kadın girişimcilere kosgeb desteği başvurusu yapılmaktadır. Kosgeb kadınlara teşvik kredisi için 18 yaşını doldurmuş olmaları şartını aramaktadır. TC vatandaşı olmaları gerekir. Kosgeb’ten tüm başvuru yapan ve kabul edilen kadınlara 50 bin lira  geri ödemesiz teşvik desteği sağlıyor. Kadınların yeni iş kurmaları aşamasında uygulamalı girişimci eğitimi almasını ön koşul olarak kabul edilir. Kadınlar bu eğitimi almak zorundadırlar.Girişimci kadınlara verilen bu eğitimler ücretsizdir. 

Kosgeb intenet üzerinden yapacağı eğitimler konusunda detaylı bilgileri aktarmaktadır.15 kişilik sınıflar oluştuğunda eğitimler başlar. Yapılacak başvuruların Bu eğitimleri alan kadınlar teşvik kredisi için bankalara başvururak şartlar incelenir. Uygun görülen tüm başvurular değerlendirilmeye alınır ve geri ödemesiz teşvik hibe paraları sahiplerini bulur. İş kurmak isteyen kadın girişimcilerin başvuruları direk bankalara yapıldığından dolayı tüm şartları da bankalar belirler ve girişimcilere sunar.  Bankalar ise kadın girişimcilerin bankacılık geçmişini detaylı izlemeye alır. Gününde ödenmeyen herhangi bir krei veya kredi kartı ödemesi varsa bu krediyi vermek için tekrar bir inceleme yapar. Kadın girişimcilerin teşvik kredilerini alabilmeleri için bankacılık geçmişlerinin uygun olması gerekir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here