Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Kadın Dizisi Şirin Karakterini Canlandıran Seray Kaya Biyografisi, Kimdir, Nereli

Fox TV ekranlarında yayımlanan Kadın dizisinde Şirin karakterinde rol alan Seray Kaya başarılı performansıyla dikkat çekiyor. Peki, Seray kaya kimdir?

Fox TV ekranlarında yayımlanan Kadın dizisinde Şirin karakterinde rol alan Seray Kaya başarılı performansıyla dikkat çekiyor. Peki, Seray kaya kimdir?

SERAY KAYA KİMDİR?

Fox TV’de yayımlanmaya başlayan Kadın dizisinde Şirin rolüyle ekranlara gelen Seray Kaya göstermiş olduğu performanslarıyla adından söz ettiriyor. 4 Şubat 1991’de İstanbulda dünyaya gelen güzel oyuncu liseden sonra Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı. Ardından özel olarak İsmet Üstekin’den de oyunculuk eğitimi alan Seray Kaya oyunculuk deneyimini 2012 yılında yayımlanan Huzur Sokağı dizisiyle yaptı. 2014 yılında yine Fox TV ekranlarında yayımlana Kocamın Aliesi dizisinde Miray karakteri ile büyük bir çıkış yakaladı. 2014’den sonra sırayla Evli ve Öfkeli ve Gülümse Yeter dizilerin rol aldı. Şimdi ise Fox TV’de yeni yayın döneminde başlayan Kadın adlı dizide Şirin rolünde karşımıza çıkan Seray Kaya oyunculuk kariyerine devam ediyor. 

Kadın dizisindeki Şirin karakteri ise şöyledir. Sıkıntılı ve sorunlu bir gençlik geçiren Şirin liseyi bitirdiğinde üniversiteyi kazanamamıştır. Amacı güzel sanatlarda resim bölümü okumak olan Şirin ilk denemesinde başarısız olmuştur. Psikolojik sorunlarından dolayı içine kapanan, insanlardan kaçan bir karakteri vardır. Seray Kaya’yı sevenler dizide utangaç ve sosyalleşmekten korkan bir karakter olarak izleyecekler.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.