Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Kadın Dizisi Gülten Kimdir? Gerçek Adı Nedir? Nihal Menzil Rol Aldığı Yapımlar

Kadın dizisi Fox TV ekranlarının sevilen dizisidir. Kadın dizisinde oynayan Gülten kimdir? Nihal Menzil kimdir? Hangi dizilerde oynamıştır? İşte detaylar…

Kadın dizisi Fox TV ekranlarının sevilen dizisidir. Kadın dizisinde oynayan Gülten kimdir? Nihal Menzil kimdir? Hangi dizilerde oynamıştır? İşte detaylar…

Salı akşamları Fox TV ekranlarından yayınlanan Kadın dizisinin oyuncu kadrosunda Caner Cindoruk, Özge Özpirinçci, Bennu Yıldırımlar, Şerif Erol, Feyyaz Duman gibi usta oyuncular yer alıyor. Bir sonraki sezonda devam edecek dizinin Eylül ayında başlaması bekleniyor.

Birçok önemli yapımda görev yapan Nihal Menzil, Asmalı Konak dizisiyle adından söz ettirmişti. Menzil, Kadın dizisine katılarak oyuncu kadrosunu daha da güçlendirdi.

Kadın Dizisi Gülten Kimdir?

Kadın dizisine yeni dahil olan Nihal Menzil, dizide Gülten karakterini oynayacak. Ceyda’nın çocuğuna bakıcı olacak.

Nihal Menzil Kimdir?

Konya şehrinde 13 Aralık 1962 tarihinde dünyaya gelen Menzil, 178 boyunda olup İlkokulu Konya Devrim ve Malatya Gazi İlkokulunda, Ortaokulu Abidinpaşa Cumhuriyet ve İstanbul Bahçelievler Ortaokulunda, Liseyi Bahçelievler Lisesi ve Haydarpaşa Sağlık Kolejinde okumuştur. Babasının subay olması nedeniyle sürekli şehir değiştirmiştir.

Haydarpaşa Sağlık Kolejinde okurken henüz 2. Sınıfta evlendirilmiştir. Evliyken eşi trafik kazası geçirerek hayatını kaybetmiştir. Geriye 18 aylık genç bir bebek bırakmıştır. Eşinin ölümü sonrası okulunu da yarıda bırakan Menzil,  çalışmaya başlayarak tezgahtarlık, anketörlük, kitap pazarlama, radyo programcılığı, haber spikerliği ve vokalistlik gibi bir çok alanda çalışmıştır.

Bir gün sigorta poliçesi için gittiği bir ajansta, yeterli sayıda oyuncu bulunmadığı için, oynayacak oyuncuya çok benzeye Menzil’e teklifte bulunulur. Tamamen tesadüf eseri gelişen olay sonrasında oyunculuk kariyerine adım atmış olacaktır. İlk programı ise Sıcağı Sıcağına adlı program olmuştur. İkinci Bahar dizisinde de başarılı bir oyunculuk ortaya koyan Menzil, Asmalı Konak dizisiyle adından sıkça söz ettirmiştir.

Rol Aldığı Diziler

Gözlerinde Son Gece, Çılgın Bediş, Dostlar Pasajı, Dikkat Bebek Var, Evdeki Yabancı, Üvey Baba, Bizim Aile, Vay Anam Vay, Belalım Benim, Ah Be İstanbul, Büyük Buluşma, Gece Yürüyüşü, Haziran Gecesi, Çemberimde Gül Oya, Doktorlar, Güz Yangını, Ezo Gelin, Aşk Emek İster, Küçük Kıyamet, Kayıp Aranıyor, Ey nihal ve O Hayat Benim, Ver Elini Aşk, Lale Devri, Yer Gök Aşk gibi bir çok projede rol almıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.