Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi JSGF Öğrenci Başvuru Şartları Ne | Kılavuzu Yayınlandı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi (JSGF) başvuru şartlarını içeren kılavuz yayınlandı detaylar haberimizde.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi (JSGF) başvuru şartlarını içeren kılavuz yayınlandı detaylar haberimizde.

Binlerce adayın merak ile beklediği 2017 Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi (JSGF) öğrenci alımları için gerekli olan klavuz yayınlandı. Adayların en çok merak ettiği konulardan biri de bu sene yapılacak olan alımlarda başvuru şartlarının değişip değişmediydi. Jandarma Genel Komutanlığı Personel Temin Merkez Komutanlığı yayınladığı kılavuz ile adayların meraklı bekleyişlerine son verdi.

Başvuru Şartları Neler?

- Advertisement -

Adaylar başvurularını 24 Nisan ve 22 Mayıs arasında gerçekleştirebilecek. Adayların bu sene gerçekleştirilen  YGS-5 veya YGS-6 puan türlerinin en az birinden 180 almış olması gerekiyor. Ayrıca adaylar başvurularını Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinin resmi sitesinden yapacaklar. Başvurusu olumlu sonuçlanan adaylar daha sonra fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarına tabii tutulacaklar.

- Advertisement -

Tavsiye :  Telegol hangi kanalda yayınlanmaya devam edecek?

Genel Başvuru şartları; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 1 Ocak 1996 ve sonrasında doğmuş olmak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, adli sicil kaydı bulunmamak gerekiyor.

 KILAVUZ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

- Advertisement -

Bunları da beğenebilirsin

- Advertisement -

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.