Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

İşsiz Vatandaşlara İŞKUR’dan İş Başı Programı Kapsamında 54 TL Tutarında Ücret

Bir işi olmayan vatandaşlar için sevindirici bir haber İŞKUR’dan geldi. İşsiz vatandaşlar İŞKUR’dan İş Başı Programı kapsamında 54 TL tutarında ücret alabilecekler!

Bir işi olmayan vatandaşlar için sevindirici bir haber İŞKUR’dan geldi. İşsiz vatandaşlar İŞKUR’dan İş Başı Programı kapsamında 54 TL tutarında ücret alabilecekler!

Türkiye’de son yıllarda istihdamın geliştirilmesine yönelik olarak yapılan çalışmalar ile birlikte bireylere iş imkanı sunma oranı artmaya başladı. Bu anlamda Türkiye’de işsizlik oranının minimum seviyeye indirilebilmesi için son hız çalışmalarına devam eden İŞKUR ise yeni bir müjdeli haber ile işsiz vatandaşları sevindirdi. Hem bir iş becerisi kazanmak hem de eğitim görürken kazanç elde etme fırsatı sunan İŞKUR, birçok iş başı eğitim programını aktif hale getirdi. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan yeni uygulama ile birlikte Türkiye genelinde birçok firma ile işbirliği yapıldı ve istihdamın geliştirilebilmesi adına çalışmalar başlatıldı. 

Bu sisteme göre bir firmada iş başı eğitim almaya başlayan kişinin maaşını devlet ödeyecek. Vatandaşlar ve firmalar ise bu olanaklardan oldukça avantajlı çıkıyor. Çünkü bu sayede bireyler iş öğrenirken, firmalar da kurumlarında işlerini hızlandırabiliyorlar. İş başı eğitim programı şimdiden çok geniş bir kitle tarafından ilgi görmekte. 

- Advertisement -

Kuruma kayıtlı kişinin resmi olarak işsiz olması

15 yaşını tamamlamak

İş veren kişinin birinci veya ikinci dereceden kan bağı bulunan akrabası yahut eşi olmamak

Emekli durumunda bulunmamak

Programın başlangıç tarihinden evvelki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin bir personeli olmamak

Programın başlangıcından evvelki son 1 ayda, uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış durumda olmak

İş ve meslek danışmanlığı desteklerinden faydalanmak

Belirtilen şartları taşıyan ve eğitim programlarına ve iş programına devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler bu iş başı eğitim programına başvurabilmektedirler.

İlan edildiği andan itibaren büyük ilgi gören bu iş başı eğitim programı ile ilgili olarak başvurular İŞKUR’un resmi web sitesi üzerinden devam etmektedir ve şimdiden birçok firma için başvurular dolmuş durumda. Hemen geç kalmadan başvuru yapabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.