Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

İşkur Üyelik İşlemleri Nasıl Yapılır? Tüm Detaylar

İş arayanlar için istihdam fırsatlarını sunan ve destekleyen İşkur’a üye olarak kendinize göre meslek bulabilirsiniz. Online olarak İşkur Üyelik işleminizi tamamladıktan sonra tüm aktif iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

İş arayanlar için istihdam fırsatlarını sunan ve destekleyen İşkur’a üye olarak kendinize göre meslek bulabilirsiniz. Online olarak İşkur Üyelik işleminizi tamamladıktan sonra tüm aktif iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.
Ülkemizde istihdam sorunu sıkça gündeme gelmektedir. Üniversite mezunu bir çok kişi mezun olduktan sonra işsizlikten yakınmaktadırlar ve sahada kendilerine uygun iş bulamamaktan şikayet etmektedirler. Ancak İşkur oluşturduğu program ile kişinin kendisine ve branşına uygun mesleği bulmasını kolaylaştırıyor. İşkur Üyelik işleminizi sistem arayüzünden tamamladığınız takdirde sizde aktif olarak yayınlanan iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Üyelik kaydı nasıl yapılır;

İlk olarak İşkur’un e-şube web sitesine giriş yapmanız gerekmektedir.

LİNK: http://www.iskur.gov.tr/

Sistemdeki iş ilanlarına ulaşabilmek için öncelikle üye kaydı oluşturmanız gerekmektedir. İş Arayan Girişi butonuna bastıktan sonra Üye Ol seçeneğine tıklamanız halinde ekranınıza gelen metni onaylamalısınız. Ardından sizden;
-TC Kimlik Numaranız
-Baba adı
-Ad
-Soyad
-Doğum Tarihi bilgileriniz talep edilecektir. Güvenlik kodunu girip bu aşamayı geçtikten sonra ise açık adresiniz ve iletişim kanallarınız ile ilgili bilgiler talep edilecektir. Cep telefonunuz ve e-mail adresinizden birisini geçerli iletişim kanalınız olarak belirledikten sonra ise kayıt işleminize Eğitim bilgilerinizi girerek devam edeceksiniz. Bu aşamada kaydı yeterli gören İşkur aynı zamanda size genel bir CV oluşturabilmeniz adına DETAYLI ÖZGEÇMİŞ imkanını ekranın sol tarafında en alttaki seçenek ile sunmaktadır.

Detaylı özgeçmişi seçmeniz halinde eğitiminiz, iş deneyimleriniz, dil bilginiz, aradığınız iş/şehir seçenekleri ile ilgili daha çok bilginizi paylaşabilirsiniz. Bu şekilde işverenler sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinebilir ve tercih edilme olasılığınız artabilir.

Üye olma işlemleri işte bu kadar basit. Tüm bu gereklilikleri tamamladıktan sonra sizde kurumun Aktif olarak yayınlanan iş ilanlarından faydalanabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.