Vizyon Bilgi
Bilgi Güçtür!

İŞKUR Memur Alımları İçin Başvuru Yapma Nasıl Olur?

İŞKUR 2017 memur alımları için başvuru nasıl yapılır? İş Kur nedir ve nasıl çalışır? İş ve İşçi Bulma Kurumu hakkında tüm merak ettikleriniz bu yazımızda.

İŞKUR 2017 memur alımları için başvuru nasıl yapılır? İş Kur nedir ve nasıl çalışır? İş ve İşçi Bulma Kurumu hakkında tüm merak ettikleriniz bu yazımızda.

İşkur üzerinden KPSS puanı ile memur alımları yapılmaya başladı. Sizin için İş-Kur 2017 kamu personeli memur alımları konusunda bilmeniz gereken tüm detayları araştırıp derledik. KPSS ile memur alımı için sırasında izlenmesi gereken adımlar. 

İş ve İşçi Bulma Kurumu hem kendi bünyesinde istihdam ettiği personel ilanlarını hem de diğer kurumların memur alımlarını sitesi üzerinde duyurmaktadır. Özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı gibi kurumların personel ilanlarının çoğu İş-Kur üzerinden verilmektedir. 

- Advertisement -

Memur alım ilanlarına nasıl başvurabiliriz?
İşKur’un aşağıda verdiğimiz linkine tıklayarak websitesinde bulunan kamu memur alımları sayfasından ilanların üzerine tıkladığınızda açılan pdf formatındaki dosyayı okuyarak o ilanla istihdam edilecek personelin hangi bakanlığa, ne zaman, hangi yasayla alınacağını detaylı bir şekilde görebilirsiniz. Yanı sıra eğer işe yerleştirmeden önce başvuran kişiler bir sözlü ya da yazılı mülakattan geçirilecekse yine bu dosyada belirtilmektedir. Sınav tarihleri, başvuru koşulları ve merak ettiğiniz hemen her türlü bilgiyi ilgili pdf dosyasında rahatlıkla bulabilirsiniz.

İŞKUR Nedir? Nasıl Çalışır?

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nün kısa adı olan İŞKUR’un kuruluş amacı işsizliğin önlenmesi, istihdamın sağlanması, korunması ve teşfik edilmesi, işsizlik sigortası kapsamında işsiz kalan kişilerin desteklenmesidir.  Çalışma ve Sosyal Gübenlik Bakanlığına bağlı bu kurum Türkiye’nin en yoğun kurumlarından biridir. 

Nasıl Çalışır?
Şirketler, firmalar ve personeller arasında bir köprü görevindedir. Devletin desteğiyle çeşitli istihdamı arttırma stratejilerine bağlı olarak şirketlere personel temin etmek, kalifiye eleman yetiştirmek, özellikle toplumdaki genç kesimi meslek sahibi yapmak gibi toplum yararına faaliyetler yürütmektedir. 

İş ve Meslek Danışmanlığı 
İş-Kur bünyesindeki meslek danışmanlarıyla bir meslek sahibi olmak isteyen, mevcut mesleğinden memnun olmayıp yeni bir meslek öğrenmek isteyen, işsiz kalan gençleri meslek sahibi yapmak ve nasıl iş bulacakları konusunda yetiştirmek gibi görevleri vardır. Ayrıca kendi mesleki alanında daha fazla ilerlemek isteyen kişiler için de mesleki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.