Ana sayfa Genel İŞKUR İlanlarına Başvuru Nasıl Yapılır?

İŞKUR İlanlarına Başvuru Nasıl Yapılır?

İŞKUR ilanlarına nasıl başvuru yapılır? Kayıt olmak gerekiyor mu? Tüm detayları ve videolu anlatım sizlerle.

8
0

İŞKUR ilanlarına nasıl başvuru yapılır? Kayıt olmak gerekiyor mu? Tüm detayları ve videolu anlatım sizlerle.

İŞKUR başvurusu yapmak için öncelikli olarak ya İŞKUR’un kedi sitesine ya da İl/Şube müdürlüklerinde bulunan kurumun kendine ait ünitelerine şahsen giderek kayıt yaptırabilirsiniz.

İŞKUR’A KAYIT OLMAK ÇOK KOLAY

Fakat kayıt yaptırmadan önce İŞKUR’un sizden istediği birkaç şey var. Bunların içinde iş arayan vatandaşların kesinlikle 14 yaşını doldurmuş olması, askerlik ile ilişikleri olmamaları ve hali hazırda asker olmamaları gibi şartlar var. Eğer bu şartlara uygun bir bireyseniz bunun dışında yapmanız gereken tek şey bilgilerinizi doğru girmek ve iş alanları ile ilgili bilgileri doğru doldurmaktır.

İntenet başvurusu yapacaksanız siteye girdiğinizde yukarıda göreceğiniz özgeçmiş bölümüne tıklayarak bilgilerinizi girin ve kaydınızı aktive edin. Kaydınızı aktive etmediğiniz taktirde sistem sizi iş arayan olarak görmez ve kayıt yaptırmamış sayılırsınız.

İl/Şubelerdeki ünitelerde başvuru yapacaksanız en doğru seçim kurum personeline danışarak aşamaları tamamlamanızdır.Bunlara dikkat ederek kayıt işleminizi tamamladığınızda hem size uygun iş olanakları sunulmakta olacak hem de siz vaktinizi boşa harcamamış olacaksınız. Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra ilanlara bakabilirsiniz.

İŞKUR’a kayıt olmak için ve daha sonra ilan aramak için http//:www.iskur.gov.tr adresine girebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here