Ana sayfa Genel İşkur Girişimcilik Kursu Başvuruları Nerden Nasıl Yapılır? Başvuruda İstenilen Belgeler ve Şartlar...

İşkur Girişimcilik Kursu Başvuruları Nerden Nasıl Yapılır? Başvuruda İstenilen Belgeler ve Şartlar Neler?

Ülkemizde girişimci ruha sahip olan herkesi desteklemek adına kurulan İşkur Girişimcilik Kursu Başvurusu nerelere yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

5
0

Ülkemizde girişimci ruha sahip olan herkesi desteklemek adına kurulan İşkur Girişimcilik Kursu Başvurusu nerelere yapılır? Başvuru şartları nelerdir?
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Dairesi tarafından bir iş girişiminde bulunmak isteyen, projesi olan ve girişimci ruha sahip olan herkes KOSGEB’ten destek almak üzere başvuru yapma hakkına sahiptir. Aynı zamanda İşkur ile işbirliği bulunan kurum işsizlere ve girişimcilere uygulamalı eğitim programı imkanı sunarak bir iş sahibi yapmayı hedeflemektedir. İşkur Girişimcilik Kursu Başvuru süreci ise bu anlamda girişimciler için büyük önem arz etmektedir.

İşkur’un girişimcilik kursundan faydalanmak isteyenler başvurularını ülke genelinde tüm illerimizde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerinden istenilen zamanda yapabilmektedirler. Ancak başvuru için aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlar ise;

-Kuruma kayıtlı bulunmak
-18 yaşını  doldurmak 
-Girişimcilik eğitim programından ilk defa kurs alacak olmak
-İş/Meslek danışmanlığı almış olmak

Toplamda 70 saat süren bu eğitimin sonunda Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım belgesi sağlanmakta ve girişimci olarak piyasada yer alacağınız tasdiklenmektedir. 

Uygulamalı olarak atölye çalışmalarını içeren programda Temel Seviye Girişimcilik Eğitimi verilmekte ve girişimciler sektörleri ve çalışmalarında izlemeleri gereken yol konusunda bilgilendirilerek eğitilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here