Ana sayfa Eğitim İş Garantili Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümü hangi üniversitelerde var Kaç puanla...

İş Garantili Ceza İnfaz ve Güvenlik Bölümü hangi üniversitelerde var Kaç puanla girilir

İş garantisi vadedilen Ceza İnfaz ve Güvenlik bölümüne kaç puanla girilir? Bu bölümün eğitimi hangi üniversitelerde var?

8
0

İş garantisi vadedilen Ceza İnfaz ve Güvenlik bölümüne kaç puanla girilir? Bu bölümün eğitimi hangi üniversitelerde var?

İş garantili bir bölüm olarak yerini alan Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Bölümü, bugün Yükseköğretim Kurulu tarafından resmen onaylandı. Bölümün Adalet Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılabilmesi için Atatürk Üniversitesi adım attı.

Atatürk Üniversitesi, bu durum için Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’yle YÖK’e başvurdu. Bu süreçte ise Yükseköğretim Kurulu verilen teklifi onayladı.

İlk olarak Atatürk Üniversitesi’nde okutulacak

Ceza ve Tevkif evlerinde barındırılmakta olan mahkumların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için böyle bir bölüm açıldı. İnfaz koruma memurlarını daha da aktif hale getirebilmek için açılan bu bölümün, büyük katkılar sağlayacağı ön görülüyor.

500 öğrenci alınması planlanan bu bölüme, memuriyette öncelik tanınacak. Böylelikle bu bölüm mezunlarının garantili bir bölümde okuma fırsatı yakalayabilecekleri belirtilmekte. 

Şuanda başka bir üniversitede bu bölüm hakkında bir açıklama bulunmamakta.

Aynı zamanda bu bölümde eğitim görmek isteyen adaylar, bölümün puanını kendileri belirleyecek. Bölümün puanı bu yıl tercihler açıklandıktan sonra belli olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here