Ana sayfa Genel İş Bulma İmkânı En Çok Olan Meslekler Hangileri?

İş Bulma İmkânı En Çok Olan Meslekler Hangileri?

Günümüzde iş sahibi olmak demek tüm yolu bitirmek demektir. İş bulmak için hangi meslekler tercih edilmelidir? İş Bulma İmkânı En Çok Olan Meslekler Hangileri? devamı yazımızda...

5
0

Günümüzde iş sahibi olmak demek tüm yolu bitirmek demektir. İş bulmak için hangi meslekler tercih edilmelidir? İş Bulma İmkânı En Çok Olan Meslekler Hangileri? devamı yazımızda…
Okulu bitiriri bitirmez bir iş sahibi olmak için bazı meşakatli yollardan geçmek gerekir. Birde bu işin daha kolay yolu vardır. Seçeceğiniz mesleğin ülke şartlarında geçerliliği olması sizi daha çabuk bir şekilde iş sahibi yapar.  Öğrencilein kafasına takılan en önemli sorun da budur.

Okul bititkten sonra hemen iş hayatına nasıl başlayabilirim. Tabi bu durum sanıldığı kadar kolay değildir. İlk aşamada kolay iş bulunabilecek meslek gruğlarını seçtiğinizde sorun biraz olsun ortadan kalkar.

2017 iş imkanı en yüksek olan bölümler ve meslekler açıklandı. TÜİK üstüne düşen görevi yaptı ve açıklamayı gerçekleştirdi. En Yüksek istihdam sağlayan bölüm Veterinerlik oldu.

 İŞ BULMA ORANLARI

Veterinerlik yüzde 82,3,  yüzde 79.3 Mühendislik, yüzde 77,8 sağlık, yüzde 76,6 hukuk, yüzde 75,9 güvenlik hizmetleri, yüzde 72,3 ile biyoloji ve çevre bilimi , yüzde 71,3 mimarlık, inşaat ile tarım, ormancılık ve balıkçılık, yüzde 71,2 fiziki bilimler, yüzde 69,5  ile iş ve yönetim alanları en çok rağbet gösterilen ve  daha fazla iş imkanı tanıyan bölümler arasına girdi. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here