Ana sayfa Finans İş Bankası EFT İptali İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası EFT İptali İşlemi Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta para transferleri için en çok kullandığımız yollardan biri de EFT. Peki İş Bankası'nda EFT'nin iptali nasıl gerçekleşir? Detaylar haberimizde...

6
0

Günlük hayatta para transferleri için en çok kullandığımız yollardan biri de EFT. Peki İş Bankası’nda EFT’nin iptali nasıl gerçekleşir? Detaylar haberimizde…

Gündelik yaşamımızda para transferi yapmanın en kolay yollarından biri EFT işlemi. Ancak EFT işlemleri bazen hatalı yapılabilir ve bazı aksilikler olabilir. Böyle durumlarsa hızlı müdahale gerektirirler.

Haberimizde İş Bankası EFT iptal işlemi ile ilgili bilgi vereceğiz.

EFT Gönderimi Gerçekleştikten Sonra İzlenecek Yollar

EFT işlemleri gerçekleştikten sonra EFT işlemi havuzda kısa bir süre bekletilir ve ardından ilgili bankanın hesabına aktarılır. İş Bankası EFT sorgulama sistemi‘ni kullandığınız takdirde bu banka üzerinden gerçekleşen EFT’nin durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Eğer yapılan sorgulama işlemi sonucunda EFT’nin gerçekleşmediği görülürse birtakım başka işlemler yapmak gerekecektir. İşlemin iptali için mobil uygulama, intenet şubesi veya müşteri hizmetlerinden yardım alınması bir seçenek olabilir. 

Böyle bir durumda ilk adım gönderilen hesabın bulunduğu bankanın tespitidir. İlgili bankaya EFT iptali için bilgi ulaştırılır. Diğer banka durumdan haberdar olduktan sonra hesabına para giden kişi durumla ilgili bilgilendirilecek ve paranın iadesi sağlanacaktır. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here