Ana sayfa Finans İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren 7 Banka Önerisi

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren 7 Banka Önerisi

İhtiyaç kredisinin bir çeşidi olan ipotekli ihtiyaç kredisi için bazı banka kolaylık sağlıyor. Yazımızda sizlere ipotekli ihtiyaç kredisi veren 7 banka hakkında bilgiler sunacağız.

3
0

İhtiyaç kredisinin bir çeşidi olan ipotekli ihtiyaç kredisi için bazı banka kolaylık sağlıyor. Yazımızda sizlere ipotekli ihtiyaç kredisi veren 7 banka hakkında bilgiler sunacağız.

Günümüzde birçok insan kredi kullanarak ihtiyaçlarına cevap bulmaya çalışıyorlar. İhtiyaç kredileri kullanım yerlerine göre farklılık gösterebilir. İpotekli ihtiyaç kredisi bunlardan biridir. İpotekli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişinin istediği kreid tutarı oldukça fazla olduğundan dolayı adı ipoteklli kredidir. Çünkü bankalar müşterilerine kredi imkanı sağlarken çekilecek tutara çok dikkat ederler. Eğer kredi tutarı çok yüksekse ipotek yapabilecekleri taşınmaz malları teminat altına alırlar

 Kredi kullanacak kişi borcunu zamanında ödeyememesi durumunda banka ipotek altına alınan mallara el koyarve satışa çıkarır.  BU sebepten dolayı bankalar bu kredi türünü diğerlerinden daha çok severler. 

 İPOTEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN BANKALAR

Bankadan kred kullanacak kişi ipotekli banka kredisi seçeneğini seçtiyse mutlaka ipotek gösterebilecek taşınmaz mallara sahip olması gerekir. kendisinin veya bir yakınının evini, arsasını gösterebilir.

İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar;

 İş Bankası

İş bankas potekli ihtiyaç kredisi kullandırırken vade süresini 60 aya kadar uzatır. En az vade süresi ise 1 yıl olarak belirler. İpotekli ihtiyaç kredsinin faiz oranı %40 dır. 

Garanti Bankası

İpotekli ihtiyaç kredisi kullanacak müşteri çektiği tutarı en fazla 60 aya kadar ödeyebilir. Ayrıca ipotek göstereceği mülkün en az %50 si kadar kredi çekme hakkına sahiptir. En az vade sayısı ise 6 aydır. Garanti Bankasının faiz oranı ise %34 dür.

 Akbank

Akbank müşterileine 36 aya kadar vade imkanı sunar. İpotekli ihtiyaç kredisnin aylık faiz oranı %25 tir. En fazala kullanılacak kredi tutarı 25 bin TL dir

Vakıfbank

,kıfbank müşterileine iki seçenek sunar. Birincisi otomobil ipoteği karşılığı  diğeride arsa karşılığıdır. Kişinin çekeceği kredi tutarının ipotekli gayrimenkulun ekspertiz değerinn en fazla %75 i kadardır.  Kredi vadesi ise maksimum 36 ay olduğu belirtilir. Taksit ödemeleri ise isteğe bağlı bir şekilde her ay ve 3 ay olarak açıklanır.

Ziraat Bankası

 İpotekli ihtiyaç kredisi kullanan kişi çektiği tutarı maksimum 36 aya kadar geri ödeyebilir. Ziraat bankasından kredi çeken kişi ipotek verdiği gayrimenkulün en fazla %75 i kadar kullanma imkanı sağlar.

 Yapı Kredi Bankası

İpotek göstererek kredi kullanmak isteyen bir kişi çektiği krediyi 36 aya kadar ödeme hakkına sahiptir. Farklı amaçlar için kullanacağı krediyi belirtilen ay içeriisnde ödemesi zorunludur. Banka ipotek gösterilen evin işyerinin veya arsanın %75 i kadar kredi fırsatı verme özelliğine sahiptir.

 QNB Finansbank

Banka KOBİ lere özel bi fırsat sunuyor. 1000000 TL ye kadar ipotekli kredi kullanma imkanı veriyor. Evini veya başka gayrimenkullerini ipotek gösteren müşteriler çektikleri tutarı 120 aya kadar geri ödeyebilirler. Eğer ev ve işyeri ipotek edildiyse %75 i, arsa iptek gösterildiyse %50 si kadar kredi kullanılabilinir. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here