Ana sayfa Teknoloji iPhone X Türkiye Satış Fiyatı!

iPhone X Türkiye Satış Fiyatı!

Apple tarafından 3 Kasım'da piyasaya sürülecek olan iPhone X'ler, yeterli üretim sayısına ulaşmamasından dolayı karaborsaya düştü.

4
0

Apple tarafından 3 Kasım’da piyasaya sürülecek olan iPhone X’ler, yeterli üretim sayısına ulaşmamasından dolayı karaborsaya düştü.

Apple Eylül ayında yaptığı WWDC (World Wide Developers Conference) ile akıllı telefon pazarına 3 yeni cihazını duyurmuştu. Bu cihazlar arasında kuşkusuz en dikkat çekeni, Apple’ın 10. yılına özel olarak ürettiği iPhone X olmuştur. Klasik iPhone çizgilerinden uzaklaşan Apple, şuana kadar iPhonelarda kullanmadığı donanımlarla karşımıza çıktı. iPhone X yüz tarama özelliği ve OLED ekranlarla karşımıza gelecek.

Apple’ın üretim konusunda istediği sınırları yakalayamadığı iPhone X’in diğer iPhonelar olan iPhone 8 ve iPhone 8 PLUS’tan daha sonra piyasaya sürüleceğini açıklamıştı. Apple sınırlı sayıdaki iPhone X’ler i 3 Kasım’da piyasaya süreceğini açıklamıştı. Oluşacak yoğun talepten dolayı ilk günden tükenmesi beklenen cihazlar karaborsaya düştü.

Online alışveriş yapma sitelerinden olan eBay’de iPhone X fiyatları 6000 Dolardan yani 22 bin 400 Türk Lirasından satışa sunuldu. Kullanılan parçaların yüksek fiyatlı olmasından dolayı halihazırda yüksek olacak olan iPhone X fiyatı, Apple’a toplamda 404.75 Dolar’a maloluyor. Apple’a maliyetinin yüksek olmasının en büyük nedenlerinden biri de Samsung’tan alınan OLED ekranlar. Apple Samsung’a OLED ekranlar için ekran başına 80 Dolar ödemektedir. Apple’ın diğer firmalara ödediği rakamlar ise şu şekilde:

-Samsung’dan temin edilen çelik kasa maliyeti: 53 Dolar,

-Kamera için 25 Dolar,

-Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ülkelere satılan iPhone X’lerin 3G ve 4G modemleri için 18 Dolar,

-Apple’ın dizayn ettiği A11 işlemcisi için TSMC’ye üretimi karşılığında 26 Dolar ödemektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here