Ana sayfa Teknoloji iPhone 8 Plus ve Google Pixel 2 XL Düşme Testi İle Karşılaştırıldı!

iPhone 8 Plus ve Google Pixel 2 XL Düşme Testi İle Karşılaştırıldı!

Her geçen gün yeni modelleri piyasaya sürülen amiral gemi akıllı telefonlara dayanıklılık testi yapıldı.Bu bağlamda teste tabi tutulan İphone 8 Plus ve Google Pixsel 2XL modelleri testi geçemedi.

7
0

Her geçen gün yeni modelleri piyasaya sürülen amiral gemi akıllı telefonlara dayanıklılık testi yapıldı.Bu bağlamda teste tabi tutulan İphone 8 Plus ve Google Pixsel 2XL modelleri testi geçemedi.

Günümüzde akıllı telefonların haytımızda ki yeri tartışılmaz.Etrafa baktığımızda insanların bir elinde telefon sürekli birşeylerle uğraştıklarını görürüz.Bilgisayar ile yaptığımız herşeyi yapabilen akıllı telefonlar gerçekten hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldular.Bu denli önem arz eden telefonların cinsi, modeli, özellikleri kadar sağlamlığıda merak ediliyor.Bu nendenle telefonlara yapılan çeşitli darbelerle sağlamlıkları test ediliyor.

2017’nin başarılı iki akıllı telefonuna sağlamlık testi yapıldı.Sağlamlık testine tabii tutulan telefonlardan biri;Apple’ın  yeni çıkardığı arka paneli cam olan iphone 8 plus. Diğeri ;Google Pixel 2XL modelleri.Bu yıl piyasaya sürülen modellerin  dayanıklılık testi merak konusu oldu.Cam arka paneli, kablosuz şarj olma gibi özellikleri,şık tasarımı ile İPhone 8 plus ve arka paneli metal olan Google Pixel 2XL darbelere ne kadar dayanuklı .Bunu belirlemek için,Phonebuff Youtube kanalı tarafından amiral gemisi akıllı telefonlara düşme testi yapıldı.Bir Mekanizma yardımı ile her iki telefonda aynı yükseklikten ,beton sert bir zemin üzerine düşürüldü.Testin ilk bölümünde arka panel üzerine düşürülen telefonlardan arka paneli cam olan İPhone 8 plus’un camı çatlıyor.Arka paneli metal olan Google Pixel 2XL ise ufak çatlaklarla teste başarılı oluyor.Testin ikinci bölümünde ekran üzerine düşürülen telefonların ikisininde ekranı çatlıyor.Hatta Google Pixel 2XL modelini ekranı kırılıyor.

Bu da bize gösteriyor ki büyük meblağlar ödeyerek aldığımız  ve hayatımızın bir parçası haline gelen telefonlarımızı riske atmayalım. .Onları korumak için mutlaka uygun bir kılıf kullanalım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here