Ana sayfa Teknoloji iPhone 6’nın Kapanma Sorunu Gelen Güncellemeyle Çözüldü

iPhone 6’nın Kapanma Sorunu Gelen Güncellemeyle Çözüldü

Teknoloji devi Apple’nin piyasaya sürdüğü ve dünyanın dört bir yanından milyonlarca teknoloji severin adeta aşık olduğu iPhone 6’da yaşanan kapanma sorunu yayınlanan yeni IOS güncellemesiyle çözüldü;

5
0

Teknoloji devi Apple’nin piyasaya sürdüğü ve dünyanın dört bir yanından milyonlarca teknoloji severin adeta aşık olduğu iPhone 6’da yaşanan kapanma sorunu yayınlanan yeni IOS güncellemesiyle çözüldü;
Pek çok Apple iPhone 6 kullanıcısı cihazlarının kapanma sorunlarından şikayetçiydi. Özellikle de son 1 aydan beri görülen bu sorunun çözülebilmesi adına kullanıcılar adeta isyan etmekteydi. Cihazlarını büyük bir memnuniyetle kullanan ancak son bir aydır kendiliğinden kapanması sebebiyle kullanıcıların cihazdan vazgeçmesine sebep olan bu durum, teknoloji devi Apple tarafından çözümlendi. Yayınlanan yeni IOS güncellemesi olan IOS 10.2.1 güncellemesinin bütün cihazlarda yayınlanmasının ardından iPhone 6 ve iPhone 6s cihazlarında meydana gelen kapanma sorunu çözülmüş ve bununla birlikte pek çok güvenlik açığı da bu güncellemeyle birlikte son bulmuştur.

Büyük Bir Çoğunluğu Sorundan Kurtuldu

Her ne kadar cihazlarda yaşanan problemleri çözebilmek için yayınladığı güncellemelerle kullanıcılarının mağduriyet yaşamaması adına uğraş veren Apple, yine de kimi cihaz kullanıcılarından tepki almaya devam etmekte. Cihazın belirli sürümlerinde meydana gelen bu kapanma sorunu gelen güncellemeyle pek çok kişide düzelse de yine de bir kısmında bu sorun görülmeye devam etmekte. IOS kullanıcılarının yarısından çoğunun indirdiği bu güncellemeyle birlikte iPhone 6S’te yaşanan kapanma sorunu yüzde 80 oranında azalma gösterirken, iPhone 6’da ki kapanma sorununda yüzde 70 oranında bir başarı elde etti.

O Kullanıcılar İçin Halen Çözüm Bulunmuş Değil

iPhone 6 vs iPhone 6S cihazına sahip olan ve IOS 10.2.1 güncellemesinin yapılmasına rağmen halen cihazın kapanma sorunu ile karşı karşıya olanlar için halen tam anlamıyla bir çözüm bulunmuş değil. Bu konuda teknoloji devi Apple de halen net bir açıklama yapmamakla birlikte, ilerleyen süreçlerde yine yayınlanacak olan güncellemelerle birlikte bu sorunun tam anlamıyla çözüleceği bilgisi aktarıldı. Bir kısım kullanıcı bu sorundan kurtulabilmek için belirli miktarda bir ücret ödeyerek cihazın pilini değiştirse de veya garantiye yollasa da kimi kullanıcılar da cihaza gelecek olan yeni IOS güncellemesiyle adeta kullanıcıları isyan ettiren bu kapanma sorununun çözümlenmesini beklemekte.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here